פלסטיני מאזור רמאללה נורה למוות היום (שישי) בידי כוח צה"ל לאחר שלפי הצבא ניסה לדרוס חיילים באזור ההתנחלות חלמיש. קרוביו של הנהג, פאדי עדנאן קעד, בן 37 מהכפר אבו קש שמצפון לרמאללה, אמרו שהם אינם מאמינים שהוא התכוון לפגוע בחיילים מפני שהיה בדרכו לאסוף את אשתו וחמשת ילדיהם, ואף התקשר להודיע לה שהוא בדרך.

מקורות בצבא אמרו ל"הארץ" כי החיילים ישבו על ספסל ליד הכביש שמוביל למעיין מאיר שבמרכז הגדה כשקעד האיץ לכיוונם, אך הם הספיקו לברוח לפני שהוא פגע בספסל. בצבא לא הבהירו באיזה שלב בתקרית ירו החיילים בנהג.

רכבו של הנהג הפלסטיני באזור חלמיש, היום

אחיו של קעד, איאד, אמר ל"הארץ" כי הוא עובד בישראל זה שנתיים, אולם חזר לביתו בכפר בעקבות מגפת הקורונה. הוא אמר שקעד היה בדרכו לבית הוריה של אשתו בכפר א-סאוויה שבצפון הגדה, וטען כי לא מדובר בניסיון דריסה.

"ברמדאן אשתו של קעד והילדים לא יצאו מהבית, ועם הסרת המגבלות הם נסעו למשפחה בא־סאוויה", אמר האח. "באותו יום הם תכננו לחזור הביתה ופאדי היה בדרך לאסוף אותם. הטענה שניסה לבצע פיגוע מופרכת, במיוחד כשמדובר באבא לחמישה ילדים". איאד הוסיף כי המשפחה זיהתה את גופתו של קעד, אך עדיין לא נאמר להם מתי היא תועבר לידיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ