זנדברג לגבי אשכנזי: התנהלות ישראל מול שר החוץ הגרמני - מופרכת ומגוחכת

חברת הכנסת פנתה לשר החוץ וביקשה שיאפשר להייקו מאס, שצפוי לנחות מחר בישראל, להיפגש עם בכירי ההנהגה הפלסטינית. למאס נאמר כי אם הוא מעוניין לבקר ברשות לפני המראתו הוא יאלץ לשהות בבידוד

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ושר החוץ הגרמני הייקו מאס, ב-2018
נתניהו ושר החוץ הגרמני הייקו מאס, ב-2018צילום: קובי גדעון / לעמ

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) פנתה היום (שלישי) לשר החוץ גבי אשכנזי בדרישה לאפשר לשר החוץ הגרמני הייקו מאס לבקר ברמאללה בעת ביקורו השבוע בישראל. אתמול פורסם ב"הארץ" כי ישראל מונעת ממאס להיפגש עם בכירי ההנהגה הפלסטינית, בטענה שייאלץ לשהות בבידוד.

למאס נאמר כי אם הוא מעוניין לבקר ברמאללה לפני עזיבתו הוא ייאלץ לשהות אחר כך בבידוד במשך שבועיים בישראל. עם זאת, עצם נחיתתו בישראל מגרמניה לא מחייבת אותו להיכנס לבידוד. זנדברג כתבה במכתבה כי "מדובר בדרישה מופרכת ומגוחכת אשר אין לה אחיזה במציאות ואינה מתיישבת עם הנהלים הקיימים לגבי הגעתו של השר לארץ".

"מן הראוי שיתאפשר ביקורו של השר גם אצל מקבילו הפלסטיני ככל שהדבר תלוי בישראל", הוסיפה זנדברג במכתב. מאס ינחת מחר בישראל בשעות הבוקר וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ ואשכנזי. לאחר מכן, אם אכן לא יתאפשר לו לבקר ברמאללה, הוא צפוי לשוחח עם בכירים ברשות הפלסטינית בווידאו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ