נתניהו נועד עם שליחו של טראמפ, ואמר כי הכנת הסיפוח תימשך "בימים הקרובים"

יום לפני תאריך היעד המקורי להחלת החוק הישראלי בגדה המערבית, אמר רה"מ כי הדיונים עליה יימשכו במקביל לניסיונות לבלימת התחלואה ולשמירה על פעילות המשק ■ בית הנבחרים בהולנד קרא לממשלה לגבש אפשרויות לתגובה על סיפוח ישראלי

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בטקס חילופי מנכ"ל משרד החוץ בירושלים. "כוחו של המשרד הצטמצם, כרסמו בו לאורך השנים"
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי ישראל תמשיך לעבוד על הסיפוח בגדה המערבית "בימים הקרובים". מחר, 1 ביולי, היה תאריך היעד המקורי שהציב נתניהו להחלת החוק הישראלי בהתנחלויות ובשטחים נוספים בגדה. בטקס הפרידה ממנכ"ל משרד החוץ היוצא, יובל רותם, הוסיף נתניהו: "שוחחתי היום עם השליח האמריקני למשא ומתן במזרח התיכון, אבי ברקוביץ', ועם השגריר דיוויד פרידמן על הריבונות. נמשיך לפעול לעצירת התפשטות הקורונה ולאפשר פעילות כלכלית במקביל למטלות של מדיניות החוץ והביטחון".

אתמול אמר נתניהו כי הסיפוח אינו תלוי בעמדת כחול לבן והוסיף: "אנחנו עושים את זה בדיסקרטיות. הם לא הגורם שיכריע לכאן ולכאן". דבריו נאמרו בתגובה על דברי יו"ר כחול לבן וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, שאמר בפתח ישיבת סיעתו כי "מה שאינו קשור במאבק בקורונה, יחכה לימים שאחרי הווירוס". לפי מקורות במפלגתו, גנץ אמר אתמול לברקוביץ' ולפרידמן כי 1 ביולי אינו "תאריך קדוש" וכי  "לפני קידום מהלכים מדיניים, צריך לסייע לאזרחי ישראל להצליח לחזור למקומות העבודה ולשוב להתפרנס בכבוד".

בסוף השבוע הבהיר גנץ כי ידרוש להעניק לפלסטינים החיים בשטחים המיועדים לסיפוח זכויות שוות. זאת בניגוד לעמדת נתניהו, שהצהיר כי תוכנית הסיפוח אינה כוללת אזרוח של תושבי האזור הפלסטינים. גנץ הוסיף שהוא מתכוון לקדם "צעדים הדדיים" מול הפלסטינים, בניסיון להתניע מהלך מדיני על בסיס תוכנית השלום של דונלד טראמפ.

בתוך כך, בית הנבחרים בהולנד קרא היום לממשלה לגבש אפשרויות תגובה על סיפוח מצד ישראל. ההחלטה עברה ברוב של 87 תומכים מתוך 150 חברים. ביום שישי התקבלה החלטה דומה בבלגיה, ברוב של 101 תומכים, 39 נמנעים ואף לא מתנגד אחד, ונעשים ניסיונות להוביל החלטות דומות במדינות נוספות באירופה.

בנאומו היום התייחס נתניהו גם לעלייה בתחלואת הקורונה ואמר: "קיימתי כמה התייעצויות עם שר הבריאות ועם ראש המטה לביטחון לאומי. המחלה הולכת וגואה ברחבי העולם, לצערי גם בישראל. אנחנו נדרשים לפעולות - מצד אחד לעצור את ההתפשטות הזאת ומצד שני לאפשר פעילות כלכלית שאני דן עליה עם שר האוצר כמה פעמים ביום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ