יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

צה"ל הודיע הערב (ראשון) כי יקצה 300 חיילים וחיילות לסיוע בחקירות אפידמיולוגיות, בעקבות ההחרפה בהתפשטות נגיף הקורונה. משרד הבריאות אישר כי המהלך תואם עמו. דובר צה"ל הדי זילברמן אמר כי הצבא החל לגייס אנשי מילואים לפיקוד העורף כדי לסייע לרשויות המקומיות, כפי שהתרחש בגל הראשון של המגפה, וחובשים קרביים יסייעו לאנשי משרד הבריאות במתחמי הבדיקות. מעבר לכך יסייע צה"ל בפתיחת שתי מלוניות לחולי קורונה, נוסף על 11 המלוניות שכבר נפתחו - אחת בתל אביב, המיועדת בעיקר לעובדים זרים, ואחת בניר עציון, שתקלוט בעיקר חרדים. במלוניות שוהים כיום 1,463 חולים, ועם פתיחת המלוניות החדשות יוכלו לקלוט בסך הכל כ-2,000.

הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט כי לפי שעה לא יוטל עוצר יציאות מלא על החיילים בשירות סדיר, וכי החיילים הקרביים יצאו לבתיהם פעם בשלושה שבועות. אימוני המילואים במסגרות הרחבות מגדוד נעצרו. כמו כן הוטלו הגבלות על מספר הנוכחים בדיונים סגורים (עשרה), בהתכנסות (30), בשטח פתוח ובטקסים (50) ובחדר אוכל מופרד במחיצות (100). אזרחים ייכנסו לבסיסים רק אם יהיה צורך בכך. החיילים יורשו לנסוע ברכבות רק בימים שני-רביעי ובאוטובוסים ייעודיים של צה"ל. גיוסים ייעשו ללא ליווי בני משפחה. 

מספר הנדבקים בקורונה עלה מאתמול ב-617, לפי נתוני משרד הבריאות, והוא עומד כעת על 11,540 חולים פעילים. 333 חולים מאושפזים: 86 במצב קשה ו-27 מונשמים. מניין המתים עלה ל-331 לאחר שאחד החולים מת מחצות. 12,172 בדיקות נעשו מחצות, ומתוכן 4.5% נמצאו חיוביים (לעומת 6.66% ביממה הקודמת).

ועדת הקורונה של הכנסת אישרה היום תקנות המגבילות התקהלויות בבתי תפילה, אולמות אירועים וברים ל-50 איש, שייכנסו לתוקף מחר ב-8:00. זאת לאחר שביום שישי נכנסה לתוקף החלטת הממשלה להגביל התקהלויות ב"מרחבים סגורים אחרים", ובהם בתים פרטיים, ל-20 איש. התקנה החדשה לא תחול על מקומות עבודה, על בתי מסחר ועל קניונים. הממשלה תדון מחר בהגבלת התקהלויות במסעדות, בחופי ים ובפארקים, ולאחר מכן תעבור הסוגיה לדיון בוועדת הקורונה.

בהכנת הידיעה השתתף עידו אפרתי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ