אל-ערביה: קצין חמאס שערק לישראל מסר מידע על מגורי בכירים ברצועה

בערוץ הסעודי דיווחו כי מפקד הקומנדו הימי של חמאס העביר לישראל מידע על פעולות צבאיות ועל מיקום אמצעי לחימה, וכי עריקתו הובילה לשינוי מקום מגורי הבכירים ולהדחת קצינים. בחמאס הכחישו את הדיווח על העריקה

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סנוואר (באמצע) בהפגנה נגד הסיפוח, בתחילת החודש
מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סנוואר (באמצע) בהפגנה נגד הסיפוח, בתחילת החודשצילום: Khalil Hamra/אי־פי

ערוץ אל-ערביה הסעודי דיווח היום (שלישי) כי מפקד הקומנדו הימי של חמאס, שהשבוע דווח כי ערק לישראל, מסר מידע אודות פעולות צבאיות, מיקום אמצעי לחימה ואזורי אימונים של הזרוע הצבאית של חמאס ואת אזור מגוריהם של בכירי הארגון. לפי הדיווחים, המבוססים על גורמים אנונימיים, בעקבות עריקתו הודחו קצינים במערך הביטחון של חמאס, וכמה מבכירי הארגון החליפו את מקום מגוריהם.

הפגנת חמאס ברצועת עזה נגד הסיפוח, בחודש שעברצילום: AFP

הפרסומים לא זוכים לתהודה בגדה המערבית וברצועת עזה, וחמאס הכחיש את הדיווח הראשוני על העריקה. שלשום דיווח הערוץ כי מפקד הקומנדו נמלט לאחרונה מרצועת עזה לישראל, ולקח עמו מסמכים רגישים. לפי הפרסום, העריק ברח דרך הים לאחר שנחשפו קשריו עם ישראל, שעמה שיתף פעולה מאז 2009. משרד הפנים של חמאס פרסם הכחשה גורפת לידיעה. דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר כי מדובר ב"שקר גס שמטרתו לשרת את ישראל".

היום הוסיפו בערוץ כי בחמאס קיבלו את בריחתו בתדהמה, וכי ראש הלשכה המדינית של הארגון איסמעיל הנייה, השוהה בקטאר, ביקש לקבל דיווחים שוטפים על החקירה המתנהלת בעניין. עוד נטען כי המוסד עומד מאחורי בריחתו, ושהמבצע שבו ערק ארך 72 שעות. מקורות בחמאס מטילים ספק באמינות הידיעה, בין היתר בטענה שהמוסד אינו מעורב במבצעים ברצועה.

הנייה ברצועת עזה, ב-2018צילום: Ali Jadallah / Anadolu Agency /

עוד נאמר בדיווח כי בחמאס ביצעו גל מעצרים של פעילים בזרוע הצבאית בעקבות העריקה, בהם בכיר בזרוע הצבאית שפעל באזור שכונת סג'עייה שברצועה, ואחיו. לפי הדיווח, הבכיר היה אחראי על מערך התקשורת האלקטרונית של חמאס באזור, ושימש בתפקיד אמיר מסגד - תפקיד בכיר בעל השפעה רבה בשכונה. באל-ערביה הוסיפו כי הבכיר שנעצר היה אחראי על איסוף מידע מודיעיני ומאבק בריגול במנגנוני הביטחון של חמאס, וכי הוא העביר לישראל מידע רב על מערך התקשורת וביטחון המידע של הארגון. עוד נמסר כי מעצרו אילץ את הארגון לבצע שינויים משמעותיים במערך הלוגיסטי ובמערך התקשורת הפנימית של חמאס.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ