פלסטיני שדקר למוות תושב אפרת ב-2018 נשלח למאסר עולם

השופטים כתבו כי הדוקר, שהיה קטין כשדקר את ארי פולד בצומת גוש עציון, פעל "באופן קר ומתוכנן ובנחישות כדי להרוג יהודים באשר הם". עוד נקבע כי ישלם למשפחתו של פולד פיצויים בסך יותר ממיליון שקלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הפיגוע, ב-2018
זירת הפיגוע, ב-2018צילום: אמיל סלמן

בית המשפט הצבאי במחנה עופר גזר היום (שלישי) מאסר עולם על הפלסטיני שדקר למוות ב-2018 את תושב אפרת ארי פולד בצומת גוש עציון. עוד פסק בית המשפט כי הדוקר יפצה את משפחתו של פולד במיליון ו-250 אלף שקלים. הפלסטיני, ששמו אסור לפרסום מאחר שהיה קטין בעת ביצוע העבירות, הורשע בגרימת מוות בכוונה של פולד ובשלוש עבירות של ניסיון לגרימת מוות בכוונה - זאת בגין ניסיונות קודמים לדקור חיילים ועוברי אורח יהודים.

ארי פולד

הדוקר, תושב העיר יטא שבאזור חברון, היה בן 16 וחצי כשדקר למוות את פולד, בן 40 במותו. לאחר שנדקר הספיק פולד לירות בו, ופצע אותו באורח בינוני. השופטים כתבו בגזר הדין כי הדוקר "פעל באופן קר ומתוכנן, בנחישות יוצאת דופן כדי להשיג את מטרתו - להרוג יהודים באשר הם". עוד כתבו השופטים כי "עונש מאסר עולם מוצע לנאשמים אשר נטלו חיי אדם בכוונה, גם כאשר אלה היו קטינים בעת ביצוע העבירה". הם הוסיפו כי הוא לא הביע חרטה כלשהי על מעשיו.

אלמנתו של ארי, מרים פולד, אמרה מחוץ לבית המשפט כי "רק מאסר עולם זה עונש ראוי למעשה כל כך נתעב". אחיו של ארי, איתן פולד, אמר כי "המינימום זה שהוא לא יראה אור יום. האיש שהרס משפחה צריך לשבת מאחורי סורג ובריח עד סוף ימיו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ