צה"ל: תקפנו מטרות צבאיות בדרום סוריה בתגובה לירי לרמת הגולן

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה על שני פצועים בתקיפה ישראלית באזור קוניטרה. אתמול בבוקר נורתה פצצת מרגמה או רקטה ממרחב רמת הגולן בסוריה, והתרחש פיצוץ מזרחית לגדר המערכת, בתוך אזור החיץ סמוך למג'דל שמס. הפיצוץ גרם נזק למבנים ולכלי רכב במג'דל שמס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמי הגולן הסורי, בצילום ממג'דל שמס, הלילה
שמי הגולן הסורי, בצילום ממג'דל שמס, הלילהצילום: דאנא ספדי

מסוקי קרב של צה"ל תקפו אמש (שישי) מטרות של צבא סוריה בדרום המדינה, בתגובה לירי אתמול לעבר רמת הגולן - כך נמסר מדובר צה"ל. לפי ההודעה, הותקפו מספר מטרות, בהן עמדות תצפית ואמצעי איסוף מודיעין הנמצאים במוצבים סורים. "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לירי היום, ימשיך לפעול בנחישות ויגיב בעוצמה לכל פגיעה בריבונות של מדינת ישראל", נמסר. סוכנות הידיעות הסורית דיווחה הלילה כי שני בני אדם נפצעו בתקיפה ישראלית על שלוש עמדות באזור קוניטרה. 

אתמול בבוקר נורתה פצצת מרגמה או רקטה ממרחב רמת הגולן בסוריה, והתרחש פיצוץ מזרחית לגדר המערכת, בתוך אזור החיץ סמוך למג'דל שמס. הפיצוץ גרם נזק למבנים ולכלי רכב במג'דל שמס. במקביל, התקשורת הסורית דיווחה כי מערכות ההגנה האוויריות הגיבו למטרה שניסתה לחדור למרחב הסורי באזור קוניטרה, מדרום למג'דל שמס. לפי ערוץ אל-מיאדין, המקורב למשטר בסוריה, מדובר ככל הנראה במטוס ללא טייס (מל"ט).

בצבא סבורים שכוח סורי הפעיל מערכת הגנה אווירית נגד כלי טיס אולם לא שוללים את האפשרות ששוגרה רקטה לעבר ישראל. בצה"ל ובדרג המדיני רואים את התקרית אתמול כחמורה ומטילים את האחריות על סוריה. במקביל, בישראל העבירו ללבנון מסרים שלפיהם היא תישא באחריות לכל תקרית שתצא משטחה.

אמש פורסם כי בצה"ל מתחזקת ההערכה שחיזבאללה נערך להגיב בקרוב על הרג פעיל הארגון ביום שני, בתקיפה שיוחסה לישראל באזור דמשק. בהערכת מצב שקיימו אתמול הרמטכ"ל אביב כוכבי ופיקוד צפון, הוחלט לאסור על מעבר כלי רכב צבאיים ונסיעה שלהם החל מהשעה 20:00 בכבישי הצפון, לאורך גבול לבנון ורמת הגולן. על כלי רכב אחרים לא חל איסור לנסוע או לעבור בכבישים אלו.

בנוסף, צה"ל שלח כוחות חיל רגלים כתגבור לצפון, לאזור היישובים צמודי הגדר. הכוננות הועלתה גם באגף המודיעין ובחיל האוויר, וחלקם נשלחו גם כן כתגבור ליישובי הצפון. במספר יישובים הצמודים לגדר ייסגרו כבישים שנחשבים חשופים וייפתחו נתיבים משניים. בצה"ל החליטו לצמצם את מספר הלוחמים והציוד במוצבים הסמוכים ביותר לגבול.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ