צה"ל: תקפנו חוליית מחבלים שניסתה להניח מטענים בגבול סוריה

הצבא מסר כי כוח מגלן שביצע מארב בדרום רמת הגולן זיהה ארבעה אנשים מניחים מטענים סמוך לגדר הגבול. לפי ההערכות בצבא, הארבעה נהרגו מירי צה"ל. דובר צה"ל: לא יודעים אם זה עוד ניסיון תקיפה של חיזבאללה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חייל צה"ל סמוך לגבול סוריה, היום

צה"ל תקף הלילה (שני) חוליה של ארבעה אנשים שניסתה להניח מטענים בגבול סוריה, מזרחית לגדר הגבול עם ישראל - כך מסר דובר צה"ל. לפי הצבא, חיילים וכלי טיס ירו לעבר הארבעה, ובצה"ל מעריכים כי הם נהרגו. אין נפגעים ישראלים בתקרית.

הארבעה, חלקם חמושים, ניסו להניח את המטענים באזור מוצב לא פעיל של צה"ל שנמצא מזרחית לגדר הגבול, במובלעת שבשליטת ישראל. במקום היה בעבר בית חולים שדה שהקים הצבא לטיפול בפליטים סורים. כוח של יחידת מגלן הציב מארב בשבוע האחרון באזור, לאחר שבימים האחרונים הבחינו בצה"ל כי אנשים מגיעים לגדר בתחפושת של רועי צאן.

צה"ל מסר כי תצפיתניות של צה"ל ראו את הארבעה ניגשים לגדר תחילה ב-20:00 בערב ולאחר מכן שוב ב-23:00. הארבעה חצו את הקו שמפריד בין שטח סוריה למובלעת הישראלית, אך לא חצו את הגדר. דובר צה"ל הדי זילברמן אמר כי אזרחים לא נוסעים במקום, כך שהמטענים נועדו לפגוע בחיילים.

בצה"ל לא יודעים בשלב זה לאיזה ארגון שייכת החוליה, ואם מדובר בניסיון נוסף של חיזבאללה להגיב על הרג הפעיל שלו לפני שבועיים בתקיפה שיוחסה לישראל. "יש שם הרבה כוחות", אמר זילברמן, "חלקם אינטרס איראני, חלקם מנוגד לאינטרס הסורי. אנחנו לא יודעים לחבר או לשלול את האירוע לדיבורים של נסראללה. אנחנו כן יודעים שהאירוע מגיע מסוריה וסוריה אחראית".

צה"ל מסר כי "כוחות פיקוד הצפון נמצאים בדריכות גבוהה לכל תרחיש, צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות של מדינת ישראל". זילברמן הוסיף כי הצבא ימשיך לשמור באזור על תגבור הכוחות שהתווספו לאחרונה על רקע המתיחות בצפון. "אנחנו ממשיכים להיות ערוכים להגנה לעוד ימים ארוכים", אמר.

בשבוע שעבר סיכל צה"ל ניסיון של חוליית חיזבאללה לחדור לישראל דרך גדר הגבול באזור הר דב. כוח צה"ל ירה לעבר החוליה והחלו חילופי אש במשך דקות ארוכות באזור הגבול. בתקרית לא היו נפגעים ישראלים.

מתחקיר התקרית בהר דב עלה כי החוליה, שהורכבה ככל הנראה מחמישה פעילי חיזבאללה, הגיעה עד למרחק של כ-50 מטרים ממוצב צה"ל, אולם נמלטה מן המקום חזרה ללבנון מיד לאחר שנפתחה לעברה אש, ולא ידוע מצבם. בצה"ל העריכו כי הכוונה של חיזבאללה היתה לחדור לקרבת המוצב ולפתוח משם באש מדויקת של צלפים או בירי של טיל נגד-טנקים לטווח קצר על המוצב, כדי לגרום לנפגעים.

כוח של צה"ל סמוך לגבול לבנון, אתמולצילום: AFP

בעקבות התקרית בהר דב תגבר צה"ל את הכוחות בגבול לבנון. ובמערכת הביטחון לא שללו אפשרות שמזכ"ל הארגון חסן נסראללה יבחר להגיב משטח סוריה, שבה פועלים אנשיו ומחזיקים באמצעים לתקוף מוצבים בשטח רמת הגולן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ