דובר צה"ל הודיע הלילה (שלישי) כי מטוסי קרב וכלי טיס תקפו תשתיות תת-קרקעיות של חמאס בתגובה להפרחת בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח ישראל. צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועה מדי לילה בימים האחרונים בתגובה להפרחת הבלונים.

אתמול פרצו 19 שריפות ביישובי עוטף עזה כתוצאה מהבלונים, בהן אחת בחצר גן ילדים בשדרות. השריפות, שרובן פרצו בשדות קוצים, היו בתחום המועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. בנוסף, מסרה המשטרה כי בלון תבערה אותר בנתיבות וכי חבלן משטרתי נטרל חפץ חשוד שחובר אליו. הבלון לא גרם לנפגעים או לנזק.

חייל מנסה לכבות שריפה ביער בארי, שלשוםצילום: אליהו הרשקוביץ

אתמול הגיעה משלחת ביטחונית מצרית לרצועה על רקע ההידרדרות במצב הביטחוני באזור בימים האחרונים. לפי מקורות בעזה, צפויה המשלחת להיפגש עם הנהגת חמאס ברצועה ועם פלגים פלסטיניים נוספים בניסיון למנוע הסלמה.

שלשום נפגעו שני בתים בשדרות מרסיסי יירוט רקטות שנורו מהרצועה. שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, אמר לאחר הירי כי "צה"ל יגיב בעוצמה" לשיגורי הרקטות ובלוני התבערה מהרצועה. בהערכת מצב שקיים עם הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר גנץ כי חמאס נושא באחריות לשיגורים משטח הרצועה, והוסיף כי "אם בשדרות לא יהיה שקט גם בעזה לא יהיה שקט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ