צה"ל: חיל האוויר תקף יעדי חמאס ברצועת עזה בעקבות הירי לעבר ישראל

לא היו נפגעים כתוצאה מהירי, אולם שתי ילדות בנות עשר ושבע ואשה בת 55 נפצעו באורח קל בזמן הריצה למרחב המוגן באשקלון. דובר צה"ל: הותקף מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים של חמאס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקיפת צה"ל ברצועת עזה, ביום ראשון

חיל האוויר תקף יעדי חמאס ברצועת עזה בעקבות ירי רקטה לעבר ישראל ובעקבות הפרחת בלוני תבערה - כך מסר הערב (שלישי) דובר צה"ל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח בעוטף עזה, ולפני כן הופעלה אזעקה באשקלון ובקיבוץ זיקים שבמועצה האזורית חוף אשקלון. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים כתוצאה מהירי.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי מטוסים ומסוקי קרב תקפו "מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים" של חמאס. "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל והוא ערוך ומוכן לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

בעקבות הירי, נפצעו שתי ילדות בנות עשר ושבע ואשה בת 55 בזמן ריצה למרחב המוגן באשקלון. השלוש פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי בעיר. שר החינוך יואב גלנט השתתף בסיור לראשי רשויות שנערך בעיר בעת האזעקה.

הערב שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון עם ראשי רשויות בעוטף עזה, ואמר להם כי הממשלה "אימצה מדיניות של דין שריפה כדין רקטה. אנחנו פועלים כבר עשרה ימים ברציפות בהפצצת תשתיות של החמאס וארגוני הטרור. אנחנו גם מטילים סנקציות שונות בתחומים שחשובים גם לחמאס". עוד הוסיף: "אנחנו לצערי נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה. אנחנו לא מוכנים לקבל את השימוש באמצעי הזה, שאין לו אגב שום הצדקה".

לפי שירותי הכבאות, היום פרצו עד שעות הערב 39 שריפות בתחומי המועצות האזוריות שער הנגב ואשכול. חוקרי שריפות קבעו כי הן נגרמו מבלוני תבערה, ומרביתן היו קטנות ולא מסוכנות. בין היתר, התגלה בלון תבערה במוסד חינוכי בתחום המועצה האזורית שער הנגב, בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה. בנוסף, נחת בלון בחצר בית בשדרות, וגרם נזק קל. במועצה האזורית חוף אשקלון אותרו שני בלוני תבערה והם נוטרלו על ידי חבלני משטרה. בשטח המועצה פרצו שתי שריפות כתוצאה מהפרחת בלונים. בלון תבערה נוסף התגלה על גג מפעל במועצה האזורית שער הנגב.

מפריחי בלוני התבערה ברצועת עזה, שמשתייכים לארגונים שונים, מסרו בצהריים כי יגבירו היום את פעילותם. "אנו קוראים לכל אנשינו בשטח להגביר את הפרחת הבלונים לכל היישובים בעוטף עזה, כדי להפוך את האזור לשדה אש", מסרו, "השעות הקרובות יכילו הפתעות".

חיל האוויר תקף הלילה תשתיות תת-קרקעיות של חמאס ברצועה. הצבא תקף מטרות חמאס בעזה מדי לילה בימים האחרונים בתגובה להפרחת הבלונים. אתמול פרצו 19 שריפות ביישובי עוטף עזה כתוצאה מהבלונים, בהן אחת בחצר גן ילדים בשדרות. השריפות, שרובן פרצו בשדות קוצים, היו בתחום המועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. 

במערכת הביטחון סבורים כי התקריות הביטחוניות בגבול רצועת עזה בשבועות האחרונים הן חלק מניסיון של חמאס ללחוץ על ישראל לעמוד בהתחייבותיה כלפי הארגון, במסגרת ההסדרה בין הצדדים. עם זאת, ההערכה בישראל היא שחמאס אינו מעוניין בעימות עם ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ