אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בלוני תבערה הציתו אתמול (רביעי) 28 שריפות במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול שבעוטף עזה. לפי שירות הכבאות, רוב השריפות היו קטנות ולא מסוכנות. בנוסף, במועצה האזורית אשכול אותר בלון מחובר לחפץ חשוד בקרבת בית מגורים. חבלן משטרה הוזעק לטפל בחפץ. בתגובה, צה"ל תקף הלילה עמדות צבאיות של חמאס ברצועת עזה. 

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, נפגש היום בתל אביב עם ראשי רשויות מהדרום, ואמר להם כי ישראל "שינתה את המשוואה" ברצועת עזה, וכי היא יודעת להגיב על כל פגיעה בריבונותה. לדברי גנץ, "אנחנו יודעים לפגוע לא רק במבנים ומטרות אלא גם במי שפועל מתוכם. למדינת ישראל אין אינטרסים ברצועת עזה מלבד השבת הבנים ושקט מוחלט. אם שתי המטרות האלו יושגו, נוכל לפתח את עזה".

גנץ במפגש בלשכתו, אתמולצילום: עודד קרני / לעמ

במפגש השתתפו גם ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש העיר אשקלון תומר גלאם, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, וראש מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו. מפקד אוגדת עזה, תא"ל נמרוד אלוני, השתתף באמצעות שיחת וידאו. בשיחה עמם אמר גנץ: "ההתנהלות שלכם ראויה להערכה אדירה, ואנחנו נפעל לחזק את תושבי הדרום והיישובים". 

מוקדם יותר היום אמר השליח הקטארי לרצועת עזה, מוחמד אל-עמאדי, כי מדינתו עושה מאמצים גדולים למנוע הסלמה בדרום. לדברי אל-עמאדי, קטאר "מנהלת שיחות אינטנסיביות בדרג הגבוה ביותר כדי למנוע הסלמה ולמנוע מתושבי עזה עוד משברים ומכות". 

אתמול הפסיקה תחנת הכוח היחידה בעזה לייצר חשמל, בשל החלטת ישראל להקפיא את הכנסת הסולר לרצועה. זאת בתגובה על הפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל. הפסקת הפעילות מובילה לצמצום זרם החשמל ברצועה - משמונה עד 12 שעות ביום לשלוש עד ארבע שעות ביום. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ