פלסטיני נעצר בחשד לדקירה על רקע לאומני בראש העין

בר פלג
בר פלג
זירת הדקירה בראש העין, בשבוע שעבר
בר פלג
בר פלג

פלסטיני תושב ג'נין נעצר ביום חמישי שעבר בחשד שדקר ישראלי בראש העין כמה ימים לפני כן, על רקע לאומני. הנדקר נפצע באורח קשה, ובעקבות עדותו כי התוקף צעק לעברו בערבית המקרה נחקר כחשד לפיגוע. בשבוע שעבר נעצר החשוד בעירו, ומשב"כ נמסר היום (שלישי) כי הוא שהה בישראל ללא היתר. הוא נפצע במהלך המעצר ואושפז, ורק הבוקר נחקר. יחד עמו נעצרו שלושה חשודים בסיוע למעשה.

לאחר הדקירה, ב-15 באוגוסט, דיווחה המשטרה לתקשורת על בדיקת חשד לקטטה, אך בהמשך השתנה סעיף החשד. מקור במערכת הביטחון אמר כי לא היה קשר מוקדם בין החשוד לפצוע. בתחילה נשקפה סכנה לחייו של הפצוע, שנדקר יותר מ-20 פעם, אך לאחר שנותח הוא מסר את העדות שהובילה לחקירה, ובהמשך שוחרר מבית החולים.

הדקירה אירעה בבניין העומד לפני אכלוס, שבו רכש הקורבן דירה והגיע לבדוק את מצבה. אחד מקרוביו סיפר כי הוא פגש בכניסה לבניין את החשוד בדקירה, שביקש ממנו סיגריה והציע ללוות אותו לדירה ולפתוח לו את הדלת. כשעלו לקומה שבה נמצאת הדירה, אירעה על פי החשד הדקירה. הנדקר סיפר כי הצליח לנשוך את הפלסטיני ולהבריח אותו, וכעבור שעתיים הבחין בו עובר אורח בפתח הבניין, לשם זחל ממקום הדקירה.

תגובות