שוטר מג"ב תועד מכה פעיל ימין שהתבצר על מבנה בעת פינוי מאחז

כוחות מג"ב והמינהל האזרחי פינו את המאחז "מעלה שי" שהוקם על שטח B הלילה. מהמשטרה נמסר כי הפעיל ניסה למנוע את הפינוי, אך שהאירוע ייבדק ויתוחקר

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פינוי המאחז, הבוקר
הגר שיזף
הגר שיזף

שוטר מג"ב תועד היום (חמישי) מכה באגרוף פעיל ימין בעת פינוי המאחז "מעלה שי" שהוקם הלילה. המאחז פונה בידי כוחות מג"ב והמינהל האזרחי פחות מיממה אחרי שהוקם. הוא נקרא על שמו של שי אוחיון, שנדקר למוות אתמול בפתח תקוה בידי פלסטיני תושב שכם. מהמשטרה נמסר כי הפעיל התבצר על הגג וניסה למנוע את הפינוי, אך שהאירוע ייבדק ויתוחקר.

בסרטון שצילמו הפעילים במקום נראה שוטר מג"ב מכה את אחד מפעילי הימין שהתבצר על מבנה. הכוחות פינו שבעה מבנים לא חוקיים במאחז, שהוקם סמוך לכפר סינג'ל בשטח B, שטח שבו לישראל אין סמכות תכנונית על פי הסכמי אוסלו. מאחר שאין להם אפיק הכשרה עתידי, לרוב לא מוקמים מאחזים בשטחי B. ואולם, לפי הפעילים, הם בחרו להקים את המאחז שם מכיוון ש"היום ברור לכולם שאוסלו מת". לדבריהם, "לאור העבודה שהרשות הפלסטינית בונה בכל מקום ומצהירה שאינה מחויבת לשום הסכם, מתבקש שממשלת ישראל ורה"מ נתניהו יאפשרו ליהודים להתיישב בכל מקום בארץ ישראל".

פעלי ימין שהתבצרו על גגות המבניםצילום: דוברות המשטרה

לפי מג"ב, במהלך הפינוי נעצר חשוד שחזר כמה פעמים למקום לאחר שפינו אותו, ותקף את השוטרים. לא מדובר בפעיל שהוכה. עוד הוסיפו במג"ב כי לוחם אחד נפצע בשל האלימות בפינוי. מהמשטרה נמסר כי "מבדיקה ראשונית עולה כי מפר הסדר שנראה בסרטון התבצר על גג אחד המבנים לאחר שפונה פעם נוספת זמן קצר קודם לכן. במהלך הניסיון להורידו בבטחה מהגג הוא שילב בחוזקה את ידיו על מנת למנוע את הפינוי. הלוחם נאלץ להשתמש בכוח בכדי לשחררו ולאפשר את הורדתו מהגג. למרות האמור, כמקובל, האירוע ייבדק ויתוחקר כנדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ