שוטר מג"ב נפצע קל ושתי ניידות ניזוקו במהלך פעילות בעיסאוויה

כוח מיוחד של מג"ב שפעל בשכונה שבמזרח ירושלים ביחד עם מסתערבים הותקף באבנים, ולדברי המשטרה שוטר נפצע מלוח שיש שנזרק עליו מאחד הגגות. לדברי התושבים, השוטרים ביקשו לבצע מעצר בשכונה, אך לבסוף לא עצרו איש

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוח מג"ב בשכונת עיסאוויה, בשנה שעברה
ניר חסון

שוטר מג"ב נפצע קל ושתי ניידות נפגעו במהלך פעילות של כוח מיוחד של מג"ב בכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים. הכוח, ביחד עם מסתערבים, פעל אמש (חמישי) בשכונת עביד שבכפר. במהלך עימותים שפרצו במקום הותקף הכוח באבנים ולדברי המשטרה אחד השוטרים נפצע קל מלוח שיש שהושלך לעברו מאחד הגגות.

במהלך הפעילות ירו השוטרים גז מדמיע, רימוני הלם וכדורי ספוג. לא דווח על נפגעים בקרב התושבים. לדברי התושבים, השוטרים ביקשו לבצע מעצר בשכונה, אך לבסוף לא עצרו איש.

בשנה שעברה החלה המשטרה במבצע אכיפה ומעצרים יומיומי בעיסאוויה. תושב אחד נהרג ועשרות נפצעו לאורך חודשי הפעילות. בחודשים האחרונים ובשל משבר הקורונה הפחיתה המשטרה את פעולתה בכפר. עם זאת, בשבוע האחרון מדווחים התושבים שוב על פעילות מוגברת של המשטרה במקום, בעיקר בשכונת עביד. "אנחנו לא מבינים מה הם רוצים, אין מתנחלים שגרים בכפר, אין בניין של המדינה, אין כביש משותף. מה יש להם לחפש פה? עשו משכונת עביד כאילו זה אפגניסטאן", אמר מוחמד אבו חומוס, מהפעילים המרכזיים בכפר.

בפברואר השנה הודיעה עיריית ירושלים כי תקפיא למשך חצי שנה את הריסות הבתים בעיסאוויה כדי לאפשר קידומה של תוכנית מתאר לשכונה. ראש העיר משה ליאון קיבל את ההחלטה בעקבות סדרת פגישות עם הנהגת השכונה. בחודשים שלפני הודעת העירייה נהרסו בעיסאוויה שמונה מבנים ונגד עשרות נוספים עומדים צווי הריסה. זאת, בנוסף למאות מבנים שנבנו ללא היתרים ובעליהם משלמים קנסות גבוהים כדי לדחות את צווי ההריסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ