ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר היום (ראשון) כי ארגונו מחויב לשמור על מאזן ההרתעה עם ישראל, "כדי להגן על לבנון". לדבריו, "ישראל צריכה להבין - אם הרגתם חייל שלנו, אנחנו נהרוג חייל שלכם". הוא הוסיף כי ארגונו לא ייקלע לעימותים עם צה"ל בגבול מפני ש"זה מה שישראל רוצה".

נסראללה טען כי ישראל מציבה דמויות חיילים בגבול לבנון במטרה לגרור את חיזבאללה לעימות. הוא גינה את הסכם השלום בין איחוד האמירויות לישראל ו"כל נורמליזציה עם ישראל", והגדיר אותו כ"שירות חינם עבור טראמפ שנמצא בשפל מדיני ופוליטי, וגם עבור נתניהו שנמצא בשפל פוליטי". 

אתמול חידשה מועצת הביטחון של האו"ם את המנדט של יוניפי"ל, כוח משקיפי האו"ם בלבנון, בשנה נוספת. במקביל החליטה המועצה לצמצם את היקף הכוח ולהגביר את הפיקוח עליו, ברקע לחץ מצד ישראל וארצות הברית. בין היתר דרשה המועצה ממזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, לגבש תוכנית לייעול פעילות הכוח, לצד דרישה מיוניפי"ל לשפר את מנגנון הדיווח שלו לאו"ם ולגנות בחריפות ניסיונות לפגוע בחופש התנועה של חיילי הכוח.

בשבוע שעבר הודיע צה"ל כי בוצע ירי מכיוון לבנון לעבר כוחותיו באזור מנרה, וכי בתגובה תקפו מסוקי קרב וכלי טיס יעדים של חיזבאללה בלבנון. מהצבא נמסר כי לא היו נפגעים מהירי וגם בלבנון לא דווח על נפגעים. תושבים ביישובים יפתח, מנרה, מרגליות, משגב עם ומלכיה הונחו להישאר בבתיהם במשך כשעה, ולאחר מכן הסיר צה"ל את המגבלות.

בתגובה לירי אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "ישראל רואה בחומרה רבה את הירי לעבר כוחותינו על ידי חיזבאללה. לא נסבול שום תוקפנות נגד אזרחינו ונגיב בעוצמה על כל התקפה נגדנו". הוא הוסיף: "אני מציע לחיזבאללה לא לנסות את כוח המחץ של ישראל. חיזבאללה שוב מסכן את מדינת לבנון בגלל תוקפנותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ