ג'קי חורי
נעה שפיגל
רויטרס

סוריה הודיעה ששניים מחייליה נהרגו וששבעה חיילים נוספים נפצעו בתקיפה ישראלית אמש (שני). לפי סוכנות הידיעות הסורית סאנא, מערכות ההגנה האוויריות של משטר אסד הופעלו בתגובה לטילים שנורו לעבר דרום המדינה. סאנא דיווחה עוד שבתקיפה נהרגה אשה ובעלה נפצע בכפר אלהיג'אנה, דרומית מזרחית לדמשק.

מרכז המעקב הסורי, הנמנה על האופוזיציה, דיווח שהתקיפה כוונה לאתרים של צבא סוריה שבהם מוצבים אנשי חיזבאללה ומיליציות איראניות. בחודש שעבר צה"ל הודיע שתקף חוליה של ארבעה אנשים שניסתה להניח מטענים בגבול סוריה, מזרחית לגדר הגבול עם ישראל. לפי הצבא, חיילים וכלי טיס ירו לעבר הארבעה, ובצה"ל העריכו כי הם נהרגו. לא היו נפגעים ישראלים בתקרית.

לפי ההודעה, הארבעה, חלקם חמושים, ניסו להניח את המטענים באזור מוצב לא פעיל של צה"ל שנמצא מזרחית לגדר הגבול, במובלעת שבשליטת ישראל. במקום היה בעבר בית חולים שדה שהקים הצבא לטיפול בפליטים סורים. כוח של יחידת מגלן הציב מארב באזור, לאחר שבצה"ל הבחינו כי אנשים מגיעים לגדר בתחפושת של רועי צאן.

מנגד, העיתון הסורי אלוטאן, המזוהה עם המשטר, דיווח שארבעת ההרוגים היו אזרחי סוריה ללא שייכות לארגון או מיליציה כלשהם. לפי הדיווח, הארבעה היו תושבי הכפר עין אלקאדי, בפרבר של קוניטרה. בעיתון  נכתב כי אחד ההרוגים הוא פייסל אל סעיד, שעבד בשירות הממשלה הסורית באזור והיה אחראי על סניף מפלגת הבעת' בעין אלקאדי. לפי הנכתב בעיתון, הוא וחבריו צעדו סמוך לקו הפסקת האש עם ישראל כאשר נפגעו מפגז של צה"ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ