נתניהו: טיסות בין ישראל לאיחוד האמירויות יוכלו לעבור מעל סעודיה

גורם ברשות התעופה האזרחית בסעודיה הודיע כי הרשות אישרה את בקשת איחוד האמירויות לאפשר לכל הטיסות היוצאות משטחה לעבור במרחב האווירי הסעודי. "אלה פירות השלום של שלום אמת", אמר נתניהו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס אל על לפני נחיתתו באבו דאבי, ביום שני

גורם ברשות התעופה האזרחית בסעודיה הודיע היום (רביעי) כי הרשות אישרה את בקשת איחוד האמירויות לאפשר לכל הטיסות היוצאות משטחה לעבור במרחב האווירי הסעודי. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי משמעות המהלך היא שמטוסים ישראליים יוכלו לעבור מעל סעודיה בדרכם לאיחוד האמירויות ובחזרה. מהמגעים בין ישראל לאיחוד האמירויות בתחום התיירות, מסתמן כרגע כי ביקורים ידרשו תיאום ויזה מראש לשני הצדדים.

שר החוץ של סעודיה, פייסל בן פרחאן, הבהיר כי עמדת הממלכה בעניין הפלסטינים לא השתנתה בעקבות המהלך, וכי היא "מושרשת ויציבה". הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הממלכה מעריכה כל מאמץ לשלום צודק ומתמשך בהתאם ליוזמת השלום הערבית".

נתניהו כינה את ההודעה "פריצת דרך ענקית". "במשך שנים אני עובד לפתוח את השמיים של ישראל מזרחה. בשורה גדולה היתה לפני שנתיים וחצי, כשחברת התעופה אייר אינדיה קיבלה אישור לטוס ישירות לישראל", אמר. "עכשיו, פריצת דרך ענקית נוספת - מטוסים ישראליים ומטוסים של כל המדינות יוכלו לטוס ישירות מישראל לאבו דאבי, לדובאי ובחזרה. זה יוזיל את הטיסות, זה יקצר את הזמן, זה יפתח תיירות אדירה, זה יפתח את הכלכלה שלנו". נתניהו הוסיף כי "אלה פירות השלום של שלום אמת", והודה לג'ארד קושנר ולשייח מוחמד בן זאיד "על התרומה החשובה הזאת של היום".

במקביל, לשכת נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, מסרה כי הנשיא שוחח היום עם ראש הממשלה נתניהו על ההתפתחויות באזור. לפי ההודעה, בשיחה אמר א-סיסי כי ארצו תתמוך בכל מאמץ להשגת שלום אזורי על פי עקרונות שישמרו על זכויות העם הפלסטיני והקמת מדינה פלסטינית עצמאית, וכן יבטיחו את ביטחונה של ישראל. 

עוד נמסר כי א-סיסי הדגיש בפני נתניהו בשיחה כי מצרים מתנגדת לצעדים חד צדדיים מצד ישראל, בהם סיפוח שטחים מהגדה, שלדבריו יטרפדו כל הזדמנות להסדר ולשלום. בהודעה נאמר כי יש לאפשר לכל הגורמים לפעול לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים על פי עיקרון שתי המדינות.

נתניהו אישר כי שוחח עם א-סיסי, ואמר כי הם בירכו על ההסכם עם איחוד האמירויות, ודנו "באתגרים האזוריים, בחיזוק היחסים ובשיתוף הפעולה במגוון תחומים". בהודעה מטעמו נמסר כי ראש הממשלה הודה לנשיא על סיועה לקידום היציבות באזור, ובייחוד בעזה, וביקש ממנו להמשיך לסייע בהחזרת השבויים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ