יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

תושבת מזרח ירושלים נעצרה בחודש שעבר בחשד שפעלה בשירות איראן וחיזבאללה וניסתה לגייס אזרחים ותושבים ישראלים ופלסטינים. שירות הביטחון הכללי (שב"כ) מסר כי החשודה, יאסמין ג'אבר, עמדה בראש חוליה שפעלה לגייס ישראלים ופלסטינים לשורות איראן וחיזבאללה. יחד עמה נעצרו חשודים נוספים ממזרח הבירה ומרמאללה. כתב אישום צפוי להיות מוגש נגדה ונגד תושבת רמאללה.

ג'אבר עם פעילים ביחידת הפיגועים המשותפת לכוח קודס וחיזבאללהצילום: שב"כ

על פי החשד, ג'אבר, עובדת בספריה הלאומית בירושלים ביקרה פעמיים בלבנון ב–2015 וב–2016, שם השתתפה בכנס שארגן חיזבאללה, במטרה לגייס פעילים ישראלים ופלסטינים לשורותיו. בביקורה השני יצרה ג'אבר לכאורה קשר עם פעיל בכיר ביחידת הפיגועים המשותפת של כוח קודס וחיזבאללה.

מהחקירה עלה כי מפעילים ביחידה העבירו לג'אבר מסרים חשאיים בין השאר דרך הרשתות החברתיות, במסגרת הפעלתה של ג'אבר היא קיבלה כינוי בשם "רחיל", ובוצעו עמה פגישות בטורקיה, בהן הועברו לה הנחיות כיצד לפעול. בפגישות הדגישו בפני ג'אבר את החשיבות בגיוס ערביי ישראל, ובפרט גיוס נשים. חברתה של ג'אבר שמתגוררת בטורקיה, תסנים אלקאדי, תיווכה בין היחידה לבין ג'אבר, וקיבלה כספים מהארגון. אלקאדי, תושבת רמאללה לשעבר, נעצרה גם היא במסגרת החקירה.

בהודעה בשם בכיר בשב"כ נמסר כי "חקירה זו של שב"כ בשיתוף גורמי הביטחון הינה תוצר של פעילות מודיעינית ממושכת לאיתור חשודים כמגוייסי חיזבאללה, ומהווה נדבך נוסף במהלכי הסיכול שבוצעו בשנה האחרונה מול ניסיונות כוח קודס וארגון חיזבאללה לגייס גורמים מקרב ערביי ישראל, הרשות הפלסטינית ואף זרים, במטרה לממש פעולות טרור בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ