חשד לפשע שנאה: 50 עצי זית הושחתו באדמות הכפר א-סוויה שליד אריאל

תושב יפו שמשפחתו מהכפר אמר כי 30 עצים עתיקים נעקרו בחלקה שלו במקום, והעריך את הנזק ב-60 אלף שקלים. המשטרה לא הגיבה לשאלת "הארץ" אם נפתחה חקירה

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עץ כרות בא-סוויה, היום
הגר שיזף
הגר שיזף

כ-50 עצי זית הושחתו באדמות הכפר הפלסטיני א-סוויה בגדה המערבית, מזרחית לאריאל, כך מדווחים תושבים פלסטינים. המשטרה לא הגיבה לשאלת "הארץ" אם נפתחה חקירה על המקרה.

אחמד נסעא, תושב יפו שמשפחתו מא-סוויה ולו חלקת עצים במקום, סיפר כי מחלקתו נעקרו 30 עצי זית עתיקים. "אני סידרתי את החלקה שלי וגם גידרתי אותה", אמר נסעא ל"הארץ". "הגיעה לפה משטרה ואמרתי להם שיקחו טביעות אצבעות מהגדר, כי גם היא הושחתה, אבל הם לא עשו את זה". נסעא העריך את הנזק בכ-60 אלף שקלים. 

ענפי עצי זית כרותים בא-סוויה, היוםצילום: יש דין

מאז ספטמבר 2019 גבה ארגון "יש דין" עדויות בנוגע ל-164 אירועים שבהם ישראלים, מתנחלים ברובם, ביצעו עבירות אידיאולוגיות כלפי פלסטינים תושבי הגדה המערבית. 68 תיקים עסקו בעבירות אלימות שונות, ויתר 96 התיקים עסקו בפגיעות ברכוש פלסטיני. מתוך תיקים אלה, 49 תיקים עסקו בנזק למטעי זיתים בגדה המערבית.

בחודש יוני הושחתו בא-סוויה 12 כלי רכב. סרטון אבטחה תיעד אלמוני מנקב צמיגים, ועל אחד מהקירות התגלתה הכתובת "עם ישראל חי". סמי חליל, תושב הכפר, אמר אז: "בדקתי במצלמת האבטחה שלי וראיתי שמי שעשה את זה עבר קרוב לחלון שבו הילדים שלי ישנים. מישהו צריך לטפל בזה ברצינות. זאת המציאות שאנחנו קמים אליה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ