גנץ יטוס הלילה לוושינגטון וייפגש עם שר ההגנה האמריקאי

הנסיעה תעסוק גם במדיניות הבינלאומית מול איראן ובשיתוף הפעולה הביטחוני. שר הביטחון יטוס בטיסות שכר, אך במשרדו טוענים כי הנסיעה תהיה "במסגרת קפסולה" וכי הוא ייכנס לבידוד בהתאם

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בבסיס פיקוד העורף ברמלה, החודש
נעה לנדאו
נעה לנדאו

שר הביטחון בני גנץ יטוס הלילה (שני) לוושינגטון, לפגישות עם שר ההגנה האמריקאי מארק אספר ובכירים נוספים בפנטגון. בעת שהותו בחו"ל, ימונה השר לנושאים חברתיים ואזרחיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון לממלא מקומו. הוא צפוי לשוב לישראל ביום חמישי לפנות בוקר.

הנסיעה תעסוק בין השאר בהבטחת השמירה על היתרון האיכותי של ישראל, במדיניות הבינלאומית מול איראן ומניעת התעצמותה והתבססותה במזרח התיכון וכן בשיתוף הפעולה הביטחוני והרכש הביטחוני. לגנץ יתלווה צוות מצומצם, שיכלול את ראש מטה שר הביטחון, המזכיר הצבאי שלו וראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון. ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן על הנסיעה.

נתב"ג, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

במשרדו טענו כי "הנסיעה תתבצע במסגרת קפסולה" אף שגנץ וצוותו יטוסו בטיסות שכר. לפי הודעת הלשכה, "גנץ יבוא במגע עם צוות המשלחת המצומצם ועם הבכירים האמריקאים עמם ייפגש. עם חזרתו, יערכו גנץ וצוותו בדיקת קורונה וייכנסו לבידוד לפי ההנחיות שיתקבלו ממשרד הבריאות בנוגע למשלחות מסוג זה".

בתגובה לשאלת "הארץ" נמסר כי שר הביטחון מאובטח כמו ראש הממשלה, לא עובר בבידוק הרגיל בשדות התעופה, מגיע ישירות לתוך הטיסה ויורד ממנה בנפרד משאר הנוסעים. הובהר כי "המגעים היחידים שלו עם אנשים אמורים להיות בחדר אוכל, בבית מלון ובפגישות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ