דיווח: 5,400 יחידות דיור בהתנחלויות יקודמו החודש במועצת התכנון העליונה

לפי ישראל היום, ראש הממשלה נתניהו הנחה לקיים את הדיון שנדחה כמה פעמים במשך כתשעה חודשים, והוא נקבע ל-12 באוקטובר. המינהל האזרחי טרם הבהיר באילו התנחלויות מדובר וכמה מהיחידות צפויות לקבל אישור סופי

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביתר עילית
הגר שיזף
הגר שיזף

המינהל האזרחי צפוי לקדם החודש כ-5,400 יחידות דיור בהתנחלויות - כך דווח אתמול (שישי) בישראל היום. לפי הדיווח, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה לקיים ב-12 באוקטובר את הדיון בנושא במועצת התכנון העליונה, גוף התכנון של המינהל האזרחי, לאחר שנדחה כמה פעמים בתשעת החודשים האחרונים.

חרף הפרסום, המינהל האזרחי טרם הבהיר באילו התנחלויות מדובר, וכמה מיחידות הדיור יאושרו בפועל. על מנת לקבל אישור סופי מהמועצה, על היחידות לעבור חמישה שלבי אישור. בעבר, הצהרות נתניהו על קידום בנייה בגדה המערבית כללו גם יחידות רבות המצויות בשלבי אישור מוקדמים, כך שייתכן שמספר היחידות שיאושרו בפועל נמוך באופן משמעותי מ-5,400.

לפי הפרסום בישראל היום, יותר ממחצית מיחידות הדיור, 2,929, מתוכננות להיבנות בביתר עילית. נוסף על כך, 629 בתים חדשים יאושרו בהתנחלות עלי, 560 בהר גילה, 286 בהר ברכה, 181 בעינב ו-120 בפני קדם. בידיעה צוטט גורם בסביבתו של ראש הממשלה, שאמר כי "העיכובים (באישור היחידות, ה"ש) נבעו מסיבות מובנות בהקשר של פריצות הדרך ההיסטוריות מול מדינות המפרץ, אולם כעת אין עוד סיבה לדחות את האישורים".

בחודשים האחרונים מובילה מועצת יש"ע קמפיין תחת הכותרת "ריבונות – אין, הקפאה – יש", זאת על מנת ללחוץ על נתניהו לכנס את מועצת התכנון העליונה על רקע ירידת הסיפוח מהפרק. הפעם האחרונה שבה דנה המועצה בקידום היתרי בנייה ליחידות דיור בגדה היתה לפני יותר מחצי שנה. עם זאת, בשבוע שעבר העביר נתניהו לראשי יש"ע מסר שלפיו המועצה תתכנס למטרה זו אחרי חג הסוכות.

לצד זאת, בשבוע שעבר התכנסה מועצת התכנון העליונה על מנת לאשר את הנגשת מערת המכפלה לנכים. במסגרת הפרויקט, הוציא בחודש מאי שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט צו הפקעה לסמכויות הבנייה במערה, זאת אף שהן נתונות בידי עיריית חברון לפי הסכמי אוסלו. הישיבה כללה דיון בהתנגדויות לפרויקט שהגישו עיריית חברון באמצעות עו"ד סאמר שחאדה וארגון עמק שווה. עו"ד שחאדה טען כי המהלך אינו חוקי, מאחר שבמסגרתו קרקע פלסטינית מופקעת לצורכי ציבור אף שהציבור שיהנה ממנו יהיה ישראלי בלבד, זאת מאחר שהמעלית תמוקם בצד של כניסת היהודים למערה. המועצה דחתה את ההתנגדויות והתוכנית אושרה - בכפוף להקפאה של 30 יום שבמהלכה יוכלו המתנגדים להגיש ערר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ