הממשלה אישרה תוספת של 400 מיליון שקל לצה"ל לפעילות מפקדת הקורונה

הכסף יועבר לבקשת הצבא, וישמש להמשך פעילות מפקדת אלון, שהוקמה לקטיעת שרשראות ההדבקה. היום פורסם ב"הארץ" כי בצה"ל התנו את הסיוע לאזרחים בזמן המגפה בכך שהסיוע לא ימומן מתקציב הביטחון

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון בני גנץ בביקור במפקדת הקורונה של צה"ל, בחודש שעבר
יניב קובוביץ

הממשלה אישרה היום (רביעי) תוספת של 400 מיליון שקל לתקציב הביטחון, להמשך הפעלת מפקדת אלון, שהוקמה לקטיעת שרשראות ההדבקה בקורונה. תוספת התקציב נמסרה לבקשת צה"ל, והיא תשמש להמשך פעילות המפקדה גם בשנת 2021. הסכום מתווסף לתקציב שהועבר לצה"ל עבור המאבק בקורונה, שמסתכם בכ-1.5 מיליארד שקל. 

התקציב שהועבר עד כה לצה"ל נועד להקמת מפקדת אלון, לסיוע לרשויות והפעלת מלונות לחולים ולשוהים בבידוד. נוסף על המיליארדים שהועברו לצה"ל לטובת המאבק בקורונה, בחודשים האחרונים הצבא קיבל תוספת של 3.1 מיליארד שקל עבור פעילות שוטפת ב-2020 שאינה קשורה למגפה — תוספת שעליה התעקשו שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי.

היום פורסם ב"הארץ" כי בצה"ל התנו את הסיוע לאזרחים בזמן המגפה בכך שהסיוע לא ימומן מתקציב הביטחון. לפי הפרסום, מקורות ששותפים בניהול המאבק בקורונה הביעו ביקורת חריפה על התנהלותם של גנץ וכוכבי. לדברי אותם המקורות, השניים עוסקים במתן הטבות פנסיוניות לגמלאי צה"ל, הנאמדות בכמיליארד שקלים בשנה. זאת, בשעה שאזרחי ישראל מצויים בעיצומו של הסגר, ומתמודדים עם קשיים כלכליים הולכים וגוברים. לפי הפרסום במשרדי האוצר והמשפטים מתנגדים למתן ההטבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ