נתניהו הודיע שיביא את ההסכם עם איחוד האמירויות לאישור הממשלה והכנסת ביום שני

ח"כ האוזר קרא לראש הממשלה להציג את ההסכם בפני ועדת החוץ והביטחון לפני שיובא לאישור במליאה - "אסור שהכנסת תהיה חותמת גומי של הממשלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בכנסת, באוגוסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) כי יביא לאישור הממשלה והכנסת את הסכם השלום עם איחוד האמירויות ביום שני הקרוב. נוסח הסכם השלום הופץ היום לעיון חברי הכנסת. ההסכם יונח ביום שני על שולחן הכנסת ויעלה לדיון ולאישור במליאה ביום חמישי. יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ), קרא לנתניהו להציג בפני הוועדה את ההסכם לפני שיובא לאישור במליאה, לרבות פרטים מסווגים שאינם מופיעים בלשון המסמך. "אסור שהכנסת תהיה חותמת גומי של הממשלה", מסר האוזר, והוסיף כי על נתניהו גם "להציג בפני הוועדה את פרטי מזכר ההבנות שנחתם עם בחריין ושלא יוצג לאישור מליאת הכנסת".

לקריאת ההסכם

חתימותיהם של נתניהו, בן זאיד וטראמפ על ההסכם

ההסכם שחתמו ישראל ואיחוד האמירויות כולל התחייבות לפעול יחד למציאת פתרון ארוך טווח לסכסוך הישראלי-פלסטיני, לצד הבנות בשורת תחומים נוספים. מקורות מדיניים אמרו כי מדובר בחוזה השלום שנחתם ופורסם ללא שינוי‎. במתווה שפרסם הבית הלבן בעת החתימה, ישנן הצהרות משותפות על שיתופי פעולה עתידיים בענייני מסחר, אנרגיה, תעופה, תיירות, בריאות, טכנולוגיה, חקלאות ותקשורת - וכן פעילות בתחומי מדע וחלל. הוא ייכנס לתוקף כשיאושר בממשלה וצפוי להגיע גם לאישור הכנסת, אף שאין חובה לכך, ולא מוזכרת בו עסקה כלשהי למכירת מטוסי אף-35. 

בפתח ההסכם הצהירו המדינות כי הן מחויבות לפעול יחד ל"משא ומתן לפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני שיענה על השאיפות והצרכים הלגיטימיים של שני העמים". פתרון זה, הוסיפו, אמור להיות "צודק, כולל, מציאותי וארוך טווח". הן אף התחייבו ל"קידום שלום כולל במזרח התיכון", לרבות "כינון סדר יום אסטרטגי" באזור כדי להרחיב את שיתוף הפעולה הדיפלומטי, את המסחר ואת היציבות האזורית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ