שרי חוץ אירופאים גינו את קידום הבנייה בהתנחלויות: הפרה של הדין הבינלאומי

שרי החוץ של צרפת, גרמניה, בריטניה, איטליה וספרד מסרו כי החלטת ישראל לקדם בנייה של 4,900 יחידות דיור בהתנחלויות "מסכנת עוד יותר את ההיתכנות של פתרון שתי המדינות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההתנחלות מעלה אדומים, ביוני

שרי החוץ של צרפת, גרמניה, בריטניה, איטליה וספרד גינו היום (שישי) את החלטת ישראל לקדם בנייה של 4,900 יחידות דיור בהתנחלויות. אתמול אישרה מועצת התכנון העליונה של המינהל האזרחי בנייה של 2,804 יחידות דיור, וקידמה בנייה והכשרה של אלפי יחידות נוספות. "הרחבת ההתנחלויות מפרה את הדין הבינלאומי ומסכנת עוד יותר את ההיתכנות של פתרון שתי המדינות, שיביא שלום צודק ומתמשך לסכסוך הישראלי-פלסטיני", נמסר בהודעת שרי החוץ.

"זהו צעד החותר נגד ההתפתחויות החיוביות של הסכמי הנורמליזציה שנחתמו בין ישראל לבין איחוד האמירויות ובחריין", נכתב עוד, "כפי שהדגשנו בפני ממשלת ישראל, הצעד הזה מחבל במאמצים לבנות אמון מחודש בין הצדדים, במטרה לחדש את המשא ומתן". שרי החוץ קראו לעצירה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות, וכן של פינוי והריסה של מבנים פלסטיניים במזרח ירושלים ובגדה המערבית. "יש להשעות מיד את התוכניות לסיפוח חלקים מהשטחים הכבושים הפלסטיניים", מסרו.

ההתנחלות מצפה כרמים, באוגוסטצילום: אמיל סלמן

אתמול קודמו הכשרת המאחז פני קדם שבמזרח גוש עציון והמאחז תפוח מערב, וכן בנייה של 560 יחידות דיור בשכונת הר גמל שבהתנחלות הר גילה. לפי ארגון שלום עכשיו, בשנת 2020 קודמה בנייתן של 12,159 יחידות דיור בהתנחלויות - הכי הרבה יחידות מאז 2012. חמש תוכניות להכשרה של מאחזים בלתי חוקיים קודמו השנה, בהם מצפה דני, חרשה, תפוח מערב ופני קדם. בנוסף, קודמה בניית אזור תעשייה "שער השומרון" – תוכנית שעוררה ביקורת גם בשל ההשלכות הסביבתיות של אזור התעשייה, שמתוכנן להיבנות בשטח שמהווה מסדרון אקולוגי לבעלי חיים.

מ"שלום עכשיו" נמסר עוד כי השנה קודמה בניית 775 יחידות דיור בהתנחלויות המקיפות את שכם, שלפי תוכנית טראמפ מיועדות להישאר כמובלעות בשטח המדינה הפלסטינית (יצהר, איתמר, אלון מורה וברכה). כמו כן, בהתנחלויות עלי ושילה שבין שכם לרמאללה קודמה הקמת 1,996 יחידות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ