כמאה עצי זית נכרתו בכפר הפלסטיני אל מורייר צפונית לרמאללה

בעלי המטע מוסא אבו עליא הגיש תלונה במשטרה ואמר כי מתנחלים עשו זאת, אך במחוז ש"י אמרו כי לא קיבלו דיווח על המעשה. להערכתו העצים נכרתו לפני שבועות, אך כיוון שאינו רשאי להגיע למקום באופן סדיר גילה זאת רק אתמול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עץ כרות באל מור'ייר, היום

פלסטיני תושב הכפר אל-מורייר התלונן אתמול (שני) כי כמאה עצי זית נכרתו במטע בבעלותו הסמוך לכפר, צפונית לרמאללה. לדברי מוסא אבו עליא, הוא מצא את העצים הכרותים בשטחו אתמול, אך לדבריו הכריתה בוצעה לפני כמה שבועות, כנראה בתחילת עונת המסיק. לטענתו, מתנחלים פוגעים בעצים שלו מדי שנה, ואחראים גם לכריתה הזו.

במשטרת בנימין במחוז ש"י אמרו כי אינם חוקרים את המקרה כיוון שלא הוגשה תלונה בנושא, אף שאבו עליא הציג בפני "הארץ" אישור כי התקבלה.

עץ כרות באל מור'ייר, היוםצילום: סעיד אבו עלייא

"זה היה מחזה מחריד וכואב", סיפר ל"הארץ" אבו עלי, "די ברור שמי שעשה זאת תכנן את הפשע הזה היטב, השתמש במסור חשמלי וכרת יותר מ-120 עצי זית". הוא הסביר כי מצא את העצים הכרותים רק אתמול אף שנכרתו לפני כמה שבועות כי הוא מורשה להגיע לכרם שלו, הסמוך למאחז עדי עד, "רק בתיאום מראש ופעמיים בשנה, אחת מהן בתקופת המסיק. לכן אני לא יכול לדעת מתי זה קרה בדיוק". הוא הוסיף: "במקום שאני אהיה עסוק עכשיו במסיק, אני רואה את המחזה הזה ובוכה".

זבן, בשבוע שעברצילום: יש דין

אבו עליא סיפר עוד כי מתנחלים "כל שנה עושים לנו נזק - פעם כריתה ופעם הצתה או גרימת נזק. ב-1982 נטעתי 600 עצי זית בשטחים שבבעלותי ומהם נותרו לי 15 בלבד". 

בתוך כך, פלסטיני בן 32, מוחמד זבן, נפגע מראשו מיידוי אבנים ביום שישי, בזמן שמסק זיתים עם משפחתו בכפר בורין, קרוב להתנחלות יצהר. לדבריו, בשעה 12:00 בערך הגיעו לכרם כ-20 רעולי פנים מכיוון ההתנחלות והחלו ליידות אבנים עליו ועל אחיו. דודו עבד, שהיה במקום, אישר את הפרטים וציין כי זמן קצר לאחר מכן הגיעו לכרם חקלאים פלסטינים ויידו אבנים חזרה על המתנחלים כדי לגרשם. זבן אושפז ביום שישי עם חשש לשברים בגולגולת ושוחרר אתמול, ואחיו שבר את היד. לדבריו, הוא לא הגיש תלונה במשטרה כי היא "הרי לא עושה כלום, זה סתם".

על פי ארגון בצלם, מתחילת המסיק התרחשו 29 מקרים של פגיעה בפלסטינים או רכושם על ידי מתנחלים, בהם שישה מקרי תקיפה פיזית ועשרה מקרים בהם הושחתו עצים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ