גנץ: אני שומע קולות חיוביים בלבנון שמדברים אולי על שלום ויחסים עם ישראל

בביקור בתרגיל בפיקוד הצפון הוסיף גנץ כי אלה "דברים מבורכים, אזרחי לבנון צריכים לדעת שחיזבאללה הבעיה שלהם לא ישראל. אם חיזבאללה תפעל נגד מדינת ישראל לבנון תשלם את המחיר"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בצפון, היום
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שר הביטחון, בני גנץ אמר היום (שלישי) כי הוא שומע "קולות חיוביים" בלבנון בעניין הסכם שלום עם ישראל. בסיור בתרגיל של צה"ל בצפון אמר גנץ: "אני שומע גם קולות חיוביים בלבנון שמדברים אולי על שלום ויחסים עם ישראל, שמקיימים בדיקות יחד איתנו בגבול הימי. אלה דברים מבורכים. אזרחי לבנון צריכים לדעת שחיזבאללה הבעיה שלהם, לא ישראל, כי אם חיזבאללה תפעל נגד מדינת ישראל לבנון תשלם את המחיר. אני מקווה שלא תגיע".

מחר תצא לנקורה בלבנון המשלחת הישראלית סבב השיחות השני על סוגיית הגבול הימי בין המדינות, בהשתתפות המתווך האמריקאי ג'ון דרושר. מטרת המפגשים היא ליישב את המחלוקת על חיפושי הגז הטבעי. בראש המשלחת יעמוד מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, וישתתפו בה בין היתר היועץ מדיני לראש הממשלה ראובן עזר, וראש המערך המדיני-אסטרטגי במשרד החוץ אלון בר. פגישה נוספת צפויה להתקיים ביום חמישי.

מדובר בשיחות האזרחיות-מדיניות הישירות הראשונות זה 30 שנה בין ישראל ללבנון. השיחות השקטות בנושא בין המדינות החלו ב-2019 בחסות מתווך מטעם ארה"ב, דייוויד סטרפילד, והתמקדו תחילה במעמדו של "בלוק 9" - שדה גז שמיקומו היה במחלוקת בין המדינות. עד אז כשלו ניסיונות תיווך רבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ