66 אסירים ביטחוניים בכלא גלבוע חלו בקורונה

בדיקותיהם של ארבעה נוספים לא חזרו עם תשובות ברורות והם ייבדקו שוב. בעקבות התפשטות הנגיף הוכרז בית הסוהר "אזור אדום" ונאסרה היציאה והכניסה אליו

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כלא גלבוע, היום
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

66 אסירים ביטחוניים בכלא גלבוע התגלו הלילה (שלישי) כחולי קורונה. בדיקותיהם של ארבעה נוספים לא חזרו עם תשובות ברורות והם ייבדקו שוב. בעקבות התפשטות הנגיף הוכרז בית הסוהר "אזור אדום" ונאסרה היציאה והכניסה אליו. במקביל, בודד אגף אסירי חמאס שבו התגלו חולים. לטענת האסירים, מי שהדביק אותם הוא אחד מהסוהרים.

אתמול, בעקבות ההודעה על הידבקותם של 11 האסירים הראשונים, הכריזו אסירי חמאס על עיצומים וסירבו לצאת מהתאים. לטענת האסירים, חוסר האחריות של שב"ס הביא להתפשטות הנגיף באגפי הארגון. בין היתר, מאיימים אסירי חמאס כי מוות של אסיר כתוצאה מהידבקות יוביל למהומות גם בבתי סוהר אחרים.

במקביל, הועברו לבידוד בבית סוהר בצפון כמה אסירי פתח שבאו במגע עם אסירים חולים. בשב"ס הגבירו כוננות בעקבות איומי האסירים. עבאס סייד, אחד מבכירי הכלואים בישראל, התגלה כחולה קורונה לאחר שלא התקבלה תשובה ברורה על בדיקתו. סייד תכנן את הפיגוע במלון פארק בנתניה ומרצה 35 מאסרי עולם על רצח ישראלים בפיגועי האינתיפאדה השניה.

עד כה הצליחו בשב"ס למנוע את התפשטות הנגיף בתוך בתי הסוהר, והכניסה והיציאה הותרו רק לאנשי שב"ס. עם תחילת התפשטות המגיפה במארס הופסקו החופשות וההתייחדויות בכל בתי הסוהר ובנוסף אסירים לא הוצאו לדיונים בעניינם בבתי המשפט, למעט להארכות מעצר ראשוניות. הדיונים התבצעו בשיחות וידאו או בטלפון. במקרים שבהם התגלו סוהרים כחולים, נבדקו האסירים שבאו עמם במגע ובמקביל הוכנסו לבידוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ