צה"ל יעניק אות מערכה לחיילים ששירתו ברצועת הביטחון בלבנון

הרמטכ"ל כוכבי אימץ המלצות ועדה בראשות שר הביטחון לשעבר מופז, שהחליטה להכיר בתקופת הלחימה בין 1982 ל-2000 כמערכה. השנה, במלאת 20 שנים לנסיגה מלבנון, גבר הלחץ הציבורי להוקיר את הלוחמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים יוצאים מלבנון, מאי 2000

צה"ל החליט להעניק אות מערכה לחיילים ששירתו ברצועת הביטחון בלבנון, מהתקופה שלאחר מלחמת לבנון ב-1982 ועד הנסיגה ממנה במאי 2000. הרמטכ"ל אביב כוכבי קיבל המלצה של ועדה בראשות שר הביטחון לשעבר, שאול מופז, להכיר בתקופת הלחימה בלבנון כמערכה. המהלך טעון אישור של שר הביטחון בני גנץ, שבירך על המלצות הוועדה, ושל ועדת השרים לטקסים וסמלים.

לפי ההמלצה, האות יוענק ללוחמים ותומכי לחימה ששירתו בלבנון. כוכבי מסר כי המהלך הוא "צעד חשוב וערכי, המבטא הוקרה עמוקה לשירותם של דורות רבים שהגנו על גבולה הצפוני של המדינה ואזרחיה".

בחודש מאי האחרון מלאו 20 שנה לנסיגת צה"ל מדרום לבנון, בתום שהות של 18 שנה. מאז ניטש ויכוח על האופן שבו בוצעה הנסיגה ועל השפעתה על המצב בגבול הצפון עד היום. מאז 2011 ניהלו חברי פורום "רצועת הביטחון - מלחמה ללא שם" מאבק למען הכרה של המדינה בשירותם. בתוך זמן קצר הפך הפורום לארגון שמאגד בתוכו אלפי לוחמים, ועם ציון 20 השנים לנסיגה התרחבו הקריאות להוקיר אותם. אלו זכו לרוח גבית משרי ביטחון ומקצינים בכירים מהעבר ובהווה, שהביעו תמיכה ביוזמה ושיתפו ברשתות חברתיות את סיפוריהם מהתקופה שבה שירתו כלוחמים ומפקדים ברצועת הביטחון.

הנשיא ראובן ריבלין מסר בתגובה להמלצת הוועדה: "מדובר בצעד ראוי וחשוב המהדהד את הערכת העם כולו אל מסירותו של דור לוחמים על הגנת גבולה הצפוני של מדינת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ