עשרות מתנחלים הגיעו להריסות ההתנחלות שא-נור שפונתה בהתנתקות

חברי כנסת מהליכוד, בהם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, הביעו תמיכה במתנחלים וקראו להקים מחדש את שא-נור. כוח צה"ל נמצא במקום והמתנחלים סבורים כי הצבא ינסה לפנות אותם

ניר חסון
ניר חסון
מתנחלים בהריסות שא-נור, הלילה
ניר חסון
ניר חסון

עשרות מתנחלים הגיעו הלילה (שלישי) להריסות ההתנחלות שא-נור בצפון השומרון, שפונתה בהתנתקות. לדבריהם, הם מתכוונים ליישב מחדש את ההתנחלות. קבוצת המתנחלים מורכבת מכ-20 משפחות, שחלקן פונו בהתנתקות. חברי הכנסת מהליכוד קטי שטרית, אתי עטיה, עמית הלוי ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר, וכן יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיעו למקום כדי להביע תמיכה במתנחלים. ח"כ אריאל קלנר מהליכוד שהה עם המתנחלים במשך הלילה. כוח צה"ל נמצא במקום והמתנחלים מעריכים כי בהמשך היום ינסה לפנות אותם. שהייה קבועה במקום אסורה מתוקף חוק ההתנתקות. 

"עלינו הלילה חזרה עם הגרעין החדש לשא-נור, מפה נצא בקריאה הבלתי מתפשרת לראש הממשלה - התנגדת לגירוש, התנגדות להתנתקות", אמר אחד המתנחלים, בני גל, ממפוני ההתנחלות חומש הסמוכה לשא-נור. לדבריו, זו ההזדמנות לתקן את העוול ולאפשר לנו לחדש את ההתיישבות במקום". גם בעבר הגיעו מתנחלים להריסות שא-נור בכמה מקרים, ובכל פעם פונו על ידי צה"ל.

דגן הביע תמיכה במתנחלים ופנה לממשלה בבקשה לאפשר להם להישאר במקום ולהקים את ההתנחלות מחדש. "אני מבקש לחזק אתכם ואת העמידה הנחושה שלכם", אמר דגן, "המראות הקשים של החברים שלי נגררים על הרצפה על ידי שוטרים וחיילים אך ורק כדי להשאיר את המקום בשליטה ישראלית מלאה לא יעזבו אותי לעולם. חזרה ליישובי צפון השומרון - גנים, כדים, חומש ושא-נור - היא הדבר הנכון ביותר לעשות לאחר שברור שלא נותר אדם במדינת ישראל שסבור שהעקירה הזו היתה נכונה".

"אנחנו כאן בשא-נור, מקום מיוחד ומרהיב ביופיו. המקום ממנו גורשנו לפני שנים לא מעטות", אמר ח"כ זוהר בביקורו במקום, "האירוע הזה הוא אירוע כואב והגיע הזמן שנתקן את העוול הנורא הזה. אנחנו צריכים לעשות הכל, אבל הכל, כדי לשוב לכאן. אני קורא בהזדמנות זו לראש הממשלה ולכל הנהגת המדינה: בואו נעשה את הפעולה החשובה הזאת, בואו נשיב את אדמתנו אלינו, לארץ ישראל".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הביע תמיכה במתנחלים שהגיעו לשא-נור. "טעויות צריך לתקן", כתב בטוויטר, "חידוש ההתיישבות בשא-נור הוא צעד מתבקש מוסרית, ציונית וביטחונית. לא היתה שום סיבה הגיונית להחרבת היישוב בגירוש ואין שום סיבה הגיונית לא לאפשר את הקמתו מחדש". סמוטריץ' קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו "לאפשר את המהלך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות