שבע שנות מאסר נגזרו על תושב עוטף עזה שהורשע בהברחת סחורות לרצועה

מיכאל פרץ המשיך להעביר את הסחורות לעזה גם אחרי שמשרד הביטחון הזהיר אותו כי אחד מהסוחרים קשור לחמאס. המחוזי בבאר שבע גזר עליו גם קנס 200 אלף שקלים ו-18 חודשי מאסר על תנאי

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרץ בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ב-2015
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) שבע שנות מאסר על מיכאל פרץ, תושב עוטף עזה, שהורשע בהברחת סחורה לרצועה באמצעות סוחרים מעזה, בהם גורם הקשור לחמאס. פרץ הורשע גם בשורת עבירות ביטחוניות נוספות. בית המשפט גם גזר עליו קנס של 200 אלף שקלים ומאסר של 18 חודשי מאסר על תנאי.

פרץ, תושב מושב מבטחים, הורשע בחודש מאי באספקת סחורה לעזה - בעיקר מוצרי ברזל - מסוף שנת 2013 ועד תחילת שנת 2015. משרד הביטחון הזהיר אותו כי עליו להפסיק להעביר מוצרים לסוחר שהיה קשור לחמאס, מפני שהוא נחשד בהעברת סחורות לארגון. חרף האזהרה, פרץ המשיך לסחור עמו בדרכים עקיפות, בהן הסוואת הציוד והערמה על מתאם פעולות צה"ל בשטחים המתפעל את המעברים.

השופטים נתן זלוצ'ובר, יעל רז-לוי, ושלמה פרידלנדר הרשיעו אותו במגע עם סוכן זר, איסור פעולה ברכוש טרור, קשירת קשר לפשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עם זאת, הם זיכו אותו מהעבירה שיוחסה לו בכתב האישום - סיוע לאויב במלחמה. מלבד העבירות הביטחוניות, הוא הורשע גם בעבירות מס, הלבנת הון והונאת נושים לאחר שלא דיווח על הכנסות בגובה מיליוני שקלים. "גם אם נאמץ את הגישה המקלה עם הנאשם כי לא התכוון לפגוע בביטחון המדינה... עדיין הוא עשה מעשה שיש בו כדי לפגוע בביטחון המדינה", כתבו בהכרעת הדין.

עו"ד מורן גז, מפרקליטות מחוז הדרום, אמרה: "הנאשם היה מודע למשמעות מעשיו העברייניים, אשר פגעו לא רק בביטחון המדינה אלא גם באוכלוסייה האזרחית בעזה ובסוחרים. במסגרת זו, הנאשם רימה את רשויות המס וגזל כסף מהקופה הציבורית". היא הוסיפה: "בית המשפט ציין, כי עבירות אלה מקבלות מימד נוסף של חומרה בשל כך שבוצעו על ידי הנאשם אשר הינו אזרח ישראלי החב חובת נאמנות למדינת ישראל, אך נהג בה כמי שבוגד בה מבית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ