סוריה: ישראל תקפה שני יעדים באזור דמשק וקוניטרה

באזור שהותקף ליד דמשק ישנם בסיסים ועמדות של הצבא הסורי. לפי גורמי אופוזיציה במדינה, במקום מוצבים גם כוחות איראניים. המרכז הסורי לזכויות אדם: בתקיפה נהרגו שמונה אנשים שאינם אזרחי סוריה

ג'קי חורי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקיפה באזור דמשק, בשנה שעברה
ג'קי חורי
רויטרס

סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה "סאנא" דיווחה הלילה (רביעי) כי ישראל תקפה שני יעדים בדרום המדינה. לפי הדיווח, תקיפה אחת בוצעה בכפר רוויחינה מדרום לקוניטרה, והשנייה בג'בל אל-מאנע בפרבר הדרומי של דמשק. עוד נמסר כי מערכת ההגנה האווירית במדינה הופעלה בתגובה לתקיפה. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה נהרגו שמונה בני אדם שאינם אזרחי סוריה, וכן שנהרסו מחסני טילים באתרים של מיליציות הפועלות בתמיכת איראן וחיזבאללה.

הצבא הסורי הודיע כי מטוסי חיל האוויר הישראלי ביצעו את התקיפה באזור דמשק מרמת הגולן. הצבא מסר עוד כי התקיפה בג'בל אל-מאנע גרמה לנזק בלבד, אך לא פירט אילו מטרות נפגעו. בג'בל אל-מאנע ישנם בסיסים ועמדות של הצבא הסורי, ולפי גורמי אופוזיציה בסוריה, במקום מוצבים גם כוחות איראניים. בעבר יוחסו לישראל תקיפות באזור זה נגד מטרות איראניות.

ביום רביעי תקפו מטוסי קרב של צה"ל מטרות צבאיות בסוריה. דובר צה"ל מסר כי המטרות היו שייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי, וכי בתקיפה נפגעו מחסנים, מפקדות ומתחמים צבאיים וכן סוללות טילי קרקע-אוויר. צה"ל הודיע כי התקיפה בוצעה בתגובה להנחת מטענים סמוך לגדר הגבול עם סוריה בשטח ישראל.

יום קודם לכן הודיע צה"ל כי איתר זירת מטענים בשטח ישראל בדרום רמת הגולן, סמוך לגדר הגבול עם סוריה, וכי כוחות הנדסה קרבית נטרלו אותם. לפי הצבא, המטענים היו קרובים למקום שבו סיכל הנחת מטענים לפני כשלושה חודשים. תקיפות חיל האוויר ביום רביעי כוונו בחלקן נגד יחידה 840 במשמרות המהפכה של איראן, שאחראית להנחת שתי זירות המטענים ברמת הגולן בשבוע שעבר ובאוגוסט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ