דיווחים בסוריה: ישראל השמידה מחסנים של מיליציות איראניות, שישה נהרגו

משרד הביטחון הסורי מסר כי מטוסים ישראליים שיגרו טילים מטריפולי שבצפון לבנון לעבר אזור העיר מסייף. המרכז הסורי לזכויות אדם מסר כי בתקיפה הושמדו מחסנים ומבני מטה של מיליציות של אזרחים סורים ואזרחים זרים, הנתמכות בידי איראן

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקיפה בסוריה, בשנה שעברה
רויטרס
אי-פי

מערכות ההגנה האווירית בסוריה הופעלו הלילה (שישי) בתגובה לתקיפה ישראלית במרכז המדינה - כך הודיע משרד הביטחון במדינה. לפי המשרד, מטוסים ישראליים ירו כמה טילים מטריפולי שבצפון לבנון לאזור העיר הסורית מסייף. עוד נמסר ממשרד הביטחון בסוריה כי מערכות ההגנה האווירית יירטו את רוב הטילים ששוגרו.

המרכז הסורי לזכויות אדם מסר כי בתקיפה הושמדו מחסנים ומבני מטה של מיליציות איראניות וכי שישה נהרגו בתקיפה. לפי המרכז, באזור ישנו "מרכז מחקר" ומוצבות בו מיליציות איראניות המאוישות בידי אזרחים סורים ואזרחים זרים. תושבים בלבנון דיווחו כי ראו מטוסים ישראליים בשמי המדינה וכי הטילים חלפו בשמי הבירה ביירות.

בחודש שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה "סאנא" כי ישראל תקפה שני יעדים בדרום המדינה. לפי הדיווח, תקיפה אחת בוצעה בכפר רוויחינה מדרום לקוניטרה, והשנייה בג'בל אל-מאנע בפרבר הדרומי של דמשק. עוד נמסר כי מערכת ההגנה האווירית במדינה הופעלה בתגובה לתקיפה. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה נהרגו שמונה בני אדם שאינם אזרחי סוריה, וכן שנהרסו מחסני טילים באתרים של מיליציות הפועלות בתמיכת איראן וחיזבאללה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ