פלסטיני נורה בעימות עם חיילים באזור חברון, לפי הרשויות בגדה מצבו אנוש

בסרטון שתיעד את התקרית בדרום הר חברון נראה מאבק בין חיילים לפלסטינים על גנרטור שהחרימו מהם. הירי עצמו לא צולם. הפלסטיני הפצוע, בן 24, פונה לבית חולים בעיר יטא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך תיעוד התקרית בדרום הר חברון, היום

פלסטיני נורה היום (שישי) במהלך עימות עם חיילים בדרום הר חברון. לפי משרד הבריאות ברמאללה, הרון אבו עראם בן ה-24 נורה בצווארו ופונה במצב אנוש לבית חולים בעיר יטא. בצה"ל אמרו כי "מוכרת טענה על פלסטיני שנפצע מירי חי במהלך התקרית. האירוע מתוחקר".

בסרטון המתעד את התקרית, נראים חיילים מחרימים גנרטור מקבוצת פלסטינים, שמנסים לקחת אותו בחזרה. בשלב מסוים נשמעת ירייה, ואחד הפלסטינים נראה שכוב על הקרקע. רגע הירי עצמו לא צולם. בצה"ל אמרו שהחיילים הגיעו למקום כדי לעצור בנייה בלתי חוקית.

בארגון "בצלם" אמרו שאבו עראם סייע היום לאחד משכניו לבנות את ביתו. עוד אמרו שם כי המינהל האזרחי הרס את ביתו של אבו עראם עצמו בנובמבר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "במהלך משימה שגרתית של החרמה ופינוי של מבנה בלתי חוקי שערכו כוחות צה"ל ומג"ב בכפר 'א-טוואני' שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה היום, התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות של כ-150 פלסטינים שכללה יידוי אבנים מסיבי. לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי באוויר. במהלך הפרת הסדר אירעה תקרית אלימה שבה הופעלה אלימות כלפי הכוח על ידי מספר פלסטינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ