תחקיר צה"ל: הכוח שפצע אנוש פלסטיני בדרום הר חברון היה בסכנת חיים וירה בטעות

הרון אבו עראם, בן 24, נורה לפי עדי ראייה במהלך ויכוח על החרמת גנרטור ביישוב א-רכיז שאליו הגיעו החיילים כדי להחרים ציוד המשמש לטענת הצבא לבנייה לא חוקית. הוא מחובר למכונת הנשמה והפך משותק בגפיו

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך תיעוד התקרית בדרום הר חברון
יניב קובוביץ

צה"ל מסר היום (חמישי) כי מתחקיר שערך על התקרית שבה נורה פלסטיני ונפצע אנושות בדרום הר חברון עולה כי הוא נורה בטעות, וכי הכוח היה בסכנת חיים. הרון אבו עראם, בן 24, נורה לפי עדי ראייה במהלך ויכוח על החרמת גנרטור ביישוב א-רכיז שאליו הגיעו החיילים כדי להחרים ציוד המשמש לטענת הצבא לבנייה לא חוקית. בסרטון המתעד את התקרית נראים תושבי המקום מתעמתים עם החיילים, ואז נשמעת הירייה שממנה נפגע אבו עראם. הירי עצמו לא צולם. לפי צה"ל, לירי קדמו עימותים עם תושבי המקום, שיידו על החיילים אבנים, אך הם לא תועדו.

לפי הודעת דובר צה"ל, במהלך עימותים באזור "מפקד הכוח החל בנוהל מעצר חשוד, שכלל ירי לאוויר. תוך כדי הירי, שני פלסטינים תקפו באלימות את מפקד הכוח - פלסטיני אחד משך בכוח את המפקד, ופלסטיני אחר תפס את נשקו בפראות. בשל כך, נורה ירי לא מכוון, שפגע בפלסטיני אחר שנמנה על מפרי הסדר האלימים". עוד מסרו בצה"ל כי "במקביל לתחקיר הפיקודי, תיערך בדיקה מקדימה על ידי מצ"ח שתכלול גביית עדויות מפלסטינים ואיסוף מסמכים רפואיים".

אבו הרון מחובר למכונת הנשמה והפך משותק בגפיו, לפי דו"ח שנכתב השבוע בבית החולים אל-אהלי שבחברון. מוראד חממדי, שכנו של אבו עראם שהיה עד לתקרית, סיפר ל"הארץ" השבוע כי אבו עראם הגיע למקום כשהתושבים החלו להתעמת עם החיילים בניסיון למנוע את החרמת הגנרטור. עדים לתקרית סיפרו שאבו עראם ניסה למשוך את הגנרטור לכיוונו - ואז נורה. לאחר מכן, סיפר חממדי, אחד התושבים התניע את מכוניתו כדי לפנות את הפצוע לבית החולים, ואז ירה אחד החיילים בגלגל המכונית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ