שם חשבון הטוויטר של שגריר ארה"ב שונה לזמן קצר ל"שגריר בישראל, הגדה ועזה"

בטרם הוחזר שם החשבון, דוברת מטעם משרד החוץ האמריקאי אמרה כי החלפת השם אינה מצביעה על שינוי במדיניות החוץ של ארה"ב. השגריר היוצא פרידמן מתכוון להישאר בינתיים בישראל

ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השגריר היוצא דייוויד פרידמן בכותל המערבי, היום
ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ

במקביל לחילופי הממשלים בוושינגטון, שונה היום (רביעי) לזמן קצר שם חשבון הטוויטר של שגריר ארה"ב בישראל - ל"שגריר ארה"ב בישראל, הגדה המערבית ועזה". בתשובה לשאלה אם הדבר משקף שינוי במדיניות החוץ של ארה"ב, מסרה דוברת מטעם השגרירות: "זה אינו שינוי במדיניות או סימן לשינוי עתידי במדיניות". זמן קצר לאחר הפרסומים על השינוי שונה השם בחזרה ל"שגריר ארה"ב בישראל". מהשגרירות נמסר כי שינוי השם היה "עריכה לא מכוונת". נשיא ארה"ב הנכנס, ג'ו ביידן, טרם נקב בשמו של השגריר המיועד בישראל. 

פחות מ-20 דקות לפני שביידן הושבע כנשיא ארה"ב, פרסם השגריר היוצא בישראל, דייוויד פרידמן, הודעה אחרונה לעיתונות. הוא דיווח בה על סיור פרידה שערך עם אשתו ועוזרו בכותל המערבי לצד רב הכותל שמואל רבינוביץ, אך נמנע מלברך את ביידן. בבעלותו של פרידמן דירה בירושלים, והוא מתכוון להישאר בישראל לפחות בשבועות הקרובים.

גם בארה"ב התרחשו חילופי שגרירים, והשר לשעבר גלעד ארדן נכנס לתפקידו כשגריר ישראל בוושינגטון, בנוסף לתפקידו כשגריר באו"ם. ארדן מחליף בתפקיד את רון דרמר, שכיהן בתפקיד זמן שיא של שבע שנים ונחשב מקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ