ישראל פתחה מחדש את לשכת הקשר ברבאט וחנכה קונסוליה בדובאי

הנציגויות מצטרפות לשגרירות הישראלית באבו דאבי, שנפתחה בתחילת השבוע, ולשגרירות ישראל במנאמה, בירת בחריין. שר החוץ גבי אשכנזי: "יום חשוב ומרגש"

ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חתימת ההסכם בין ישראל למרוקו, בדצמבר. המדינות התחייבו לכונן יחסים דיפלומטיים מלאים בעתיד
ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ

לשכת הקשר של ישראל ברבאט, בירת מרוקו, נפתחה מחדש היום (שלישי), 20 שנה לאחר שנסגרה, בעקבות חידוש היחסים בין המדינות. רבאט אמורה לפתוח מחדש את הנציגות שלה בתל אביב בימים הקרובים.

ישראל ומרוקו הודיעו על חידוש היחסים ביניהן בתחילת דצמבר. לפי הצהרה שנחתמה ברבאט מספר שבועות לאחר מכן, התחייבו שני הצדדים לפעול לכינון יחסים דיפלומטיים מלאים בעתיד. במסגרת ההצהרה כבר נחתם הסכם להפעלת טיסות ישירות בין שתי המדינות. דוד גוברין, איש משרד החוץ, ישמש ראש הנציגות ברבאט.

במקביל, נפתחה היום באופן רשמי הקונסוליה הכללית של ישראל בדובאי, עם הגעת הקונסול הכללי אילן שטולמן לאיחוד האמירויות. ממשרד החוץ נמסר כי משימתה העיקרית של הקונסוליה הכללית תהיה לפתח את קשרי הכלכלה בין ישראל לבין איחוד האמירויות ולשקוד על קידום התיירות וקשרי התעופה בין שתי המדינות. עוד נמסר כי ההייטק הישראלי יתפוס מקום מרכזי בעבודתה של הקונסוליה בדובאי.

"זהו יום חשוב לשלום וזהו יום מרגש במסגרת תהליך יישום ההסכמים עם איחוד האמירויות ומרוקו", אמר שר החוץ גבי אשכנזי. "אני מברך את הצוותים הישראלים  ומאחל להם הצלחה בעבודתם החשובה. למשרד החוץ ולנציגויות הישראליות תפקיד מכריע בקידום הקשרים הבילטראליים בין ישראל למדינות אלה ובמימוש הפוטנציאל הטמון ביחסים".

הנציגויות במרוקו ובדובאי מצטרפות לשגרירות הישראלית באבו דאבי, שנפתחה בתחילת השבוע, וכן, לשגרירות ישראל במנאמה, בירת בחריין, שכבר פועלת במדינה זה כמה שבועות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ