ממשל ביידן: נבקש מישראל להימנע מצעדים חד-צדדיים שיקשו על פתרון הסכסוך

ממלא מקום שגרירת ארה"ב באו"ם אמר במועצת הביטחון כי הנשיא הנבחר תומך בפתרון שתי המדינות וכן כי הוא מתכנן להשיב לפלסטינים את כספי הסיוע שנגרעו מהם בידי ממשל טראמפ

ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביידן בבית הלבן, אתמול
ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ

ממלא מקום שגרירת ארה"ב באו"ם, ריצ'רד מילס, אמר היום (שלישי) בדיון במועצת הביטחון של האו"ם כי הנשיא ג'ו ביידן תומך בפתרון שתי המדינות וכי מדינתו תדרוש מישראל ומהפלסטינים להימנע מנקיטת צעדים חד-צדדיים שיקשו על הגעה לפתרון זה.

לפי מילס, ביידן שואף לכך שישראל והפלסטינים יגיעו להסכמה הדדית על פתרון שתי המדינות, ובמסגרתו ישראל תחיה בשלום ובביטחון לצד מדינה פלסטינית בת-קיימא.

הוא הוסיף כי ביידן מתכנן להשיב את הסיוע הכספי לפלסטינים שנגרע בידי ממשל טראמפ וכן לנקוט צעדים שיפתחו מחדש את הערוצים הדיפלומטיים שנחסמו גם כן בידי הממשל הקודם. בד בבד, ציין מילס כי ארה"ב תדרוש ממדינות אחרות לנרמל את הקשרים עם ישראל, אך לצד זאת להכיר בכך שנרמול היחסים לא יהווה תחליף לשלום בין ישראל לפלסטינים.

הקפאת כספי הסיוע לפלסטינים החלה כניסיון של נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, למנוע מהם להחרים את תוכניתו המדינית להסדר עם ישראל. התקציבים האזרחיים לפלסטינים קוצצו ב-2018 בזה אחר זה, עד שלא נותר מהם דבר: הממשל קיצץ עשרה מיליון דולר שנועדו לתמוך בארגונים המעודדים דו-קיום בין יהודים וערבים בישראל וברשות הפלסטינית; כ-25 מיליון דולר מתקציב התמיכה האמריקאי בבתי חולים במזרח ירושלים; כ-200 מיליון דולר מפרויקטים של הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי בשטחים, ועוד כ-250 מיליון דולר מתקציבה של אונר"א, סוכנות האו"ם המסייעת לפליטים פלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ