המשטרה עצרה נער בן 13 מעיסאוויה למשך 12 שעות; הוא טוען כי הוכה וחושמל בטייזר

על פי עדותו של מ', שוטרים הכו וכבלו אותו לשעות ארוכות. אביו: "ראיתי אותו רועד מהחשמל אבל לא נתנו לי להתקרב אליו". המשטרה: "המעצר חוקי, לא נעשה שימוש באקדח טייזר"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנער מ', אתמול. "אמרתי לשוטר שאני רוצה לנעול את הנעליים, אבל נתנו לי סטירות"
ניר חסון
ניר חסון

שוטרים פרצו לבית בעיסאוויה היום (חמישי) ב-3:00 לפנות בוקר ועצרו נער בן 13 למשך 12 שעות. לדבריו, במהלך המעצר הוא חושמל ברגלו באמצעות אקדח טייזר, נכבל במשך שעות ארוכות וספג מכות והשפלות. בני המשפחה מספרים אף הם על אלימות קשה מצד השוטרים. המשטרה טוענת: "המעצר היה חוקי, לא נעשה שימוש באקדח טייזר".  

הילד, מ', סיפר כי התעורר כאשר השוטרים, חלקם בלבוש אזרחי, פרצו לבית משפחתו שבמרכז הכפר. "השכיבו אותי ואת אח שלי, נתנו לנו מכות ואז שמו לנו אזיקים", סיפר מ'. הוא הדגים כיצד נאזק מאחורי גבו והוסיף כי השוטרים הובילו אותו ואת אחיו לניידת. "לקחו אותי יחף והחזקתי את הנעליים בידיים. אמרתי לשוטר שאני רוצה לנעול את הנעליים אבל הם נתנו לי סטירות ושמו לי מסיכה על העיניים".

על פי עדותו, הוא נותר במשך כשלוש שעות בתחנת המשטרה כשהוא אזוק בידיו, מאחורי גבו ויושב על הברכיים. לדבריו, בכל פעם שהתעייף ונפל, שוטר בעט בו. לאחר מכן אמר כי נלקח לחקירה ונחקר על ידי ארבעה חוקרים שונים בחשד שהשתתף בידויי אבנים. הוא סיפר כי החוקרים אמרו לו שהם לא מזמינים את הוריו לשם מחשש שישבשו את החקירה, זאת אף שחוק הנוער קובע כי אין לחקור קטין ללא נוכחות הוריו אלא בנסיבות מיוחדות.

עיסאוויה, לפנות בוקר. על פי עדות הנער, בכל פעם שהתעייף ונפל שוטר בעט בו צילום: אוהד צויגנברג

מ' טען כי לא יידה אבנים וביקש מהשוטרים לראות תיעוד לכך. "השוטר אמר לי שהוא יראה לי אבל הוא לא הראה", סיפר. 12 שעות לאחר שנעצר הוא שוחרר למעצר בית למשך חמישה ימים. אחיו הגדול, בן 18, עדיין עצור והוא צפוי להיות מובא מחר (שישי) בפני שופט.

מארוון, אבי המשפחה, סיפר: "ישנו. שמענו בום, פיצוץ חזק. עד שקמתי והסתכלתי מסביב אני רואה חמישה או שישה שוטרים מרביצים לכל ילד ונותנים לו חשמל. אחד מהם נתן לי מכה עם האקדח של החשמל בראש, פתח לי את הראש. אחר כך הוא גם הכה אותי בשיניים. את אח שלי, שהגיע מהבית שלו לראות מה קרה, הם זרקו על הרצפה ונתנו לו עם החשמל על הרצפה. השוטר שתפס אותי אמר לי: 'אני פה כי אני רוצה לזיין אותך ולזיין את הילדים שלך'. אני זוכר את הקללות האלו כאילו שהוא ירה בי. הוא שם את האצבעות על הגרון שלו וחזר על המילים האלו. אני רואה את הילד שלי רועד מהחשמל ואני מנסה להתקרב, אבל הם לא נתנו לי. אפילו שוטרי מג"ב שהיו שם לא הבינו למה הם מרביצים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הפנייה רצופה אי דיוקים עד כדי עיוות המציאות לחלוטין. בניגוד לנטען, השוטרים הגיעו למקום עם צו מעצר של בית משפט שהוצא כחוק נגד הקטין ואחיו הבגיר, שעל פיו החשד היו מעורבים בירי זיקוקים ויידוי בקבוקי תבערה. בניגוד לנטען, במהלך הפעילות לא בוצע שימוש בפועל בטייזר. בני המשפחה הם שניסו לסכל את המעצר תוך שנקטו באלימות ואיומים. שוטרי מג"ב פעלו במקום כדי ליצור חיץ בין בני המשפחה לבלשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ