צה"ל ערך אירוע עם עשרות משתתפים באולם בירושלים במסגרת קורס לקצינים בכירים

אירוע של המכללה לביטחון לאומי התקיים בשבוע שעבר במוזיאון ידידי ישראל בניגוד להנחיות הקורונה, ורבים מהמשתתפים לא עטו מסיכות. צה"ל: לא היתה חריגה מהנהלים, המשתתפים באותה קפסולה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיעוד מהאירוע, בשבוע שעבר בירושלים
יניב קובוביץ

צה"ל ערך בשבוע שעבר אירוע עם עשרות משתתפים, בהם קצינים בכירים, בניגוד לתקנות הקורונה. האירוע, שהיה חלק מקורס של המכללה לביטחון לאומי, נערך באולם סגור במוזיאון ידידי ישראל בירושלים. נוכחים במקום אמרו כי רבים מהמשתתפים לא עטו מסיכות ולא הקפידו על ריחוק. בצה"ל אמרו כי לא היתה באירוע חריגה מהנהלים.

באירוע שהתקיים ביום רביעי שעבר נכחו קצינים בדרגת אלוף משנה ומעלה, בכירים בארגוני ביטחון נוספים והצוות המארגן. אזרח שהיה במקום אמר כי הרעש מהאירוע החריש את הרחובות הסמוכים, וכי הוא הצליח להיכנס לאולם ללא קושי וראה כי הוגשה בו ארוחה.

תיעוד מהאירוע, בשבוע שעבר בירושלים

מצה"ל נמסר בתגובה כי "המשתתפים היו משויכים ברובם לאותה הקפסולה, ואף סיימו את תהליך החיסון". בנוסף, נאמר, "הפעילות נערכה במקום ייעודי שנסגר לצורך זאת, על מנת שלא ליצור מגע עם גורמים חיצוניים".

מקור ביטחוני בכיר, שנכח באירוע, אמר כי החלוקה לקפסולות בצבא נועדה לאפשר פעילות מבצעית וחירום. לדבריו, פעילות חברתית או שאינה הכרחית אסורה, גם בקפסולות. "כשכל אזרחי ישראל נדרשים לשבת בבתים, ונאסרים גם מפגשים של קפסולות משפחתיות מורחבות, לא היה מקום לקיים אירוע כזה של צמרת צה"ל", אמר המקור.

נכון להבוקר, 2,379 חיילי קבע ומילואים ועובדי צה"ל מאובחנים עם קורונה. נכון ליום חמישי, 10,164 משרתים מצויים בבידוד ביתי. יותר מ-113 אלף משרתים קיבלו עד כה את מנת החיסון הראשונה לקורונה ויותר מ-25 אלף קיבלו את המנה השנייה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ