ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ישראל תקפה הערב (רביעי) באזור קוניטרה, סמוך לגבול עם רמת הגולן - כך דווח ברשת הטלוויזיה הממלכתית של סוריה. עוד נמסר כי מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה הופעלו בתגובה. בדיווח לא נמסרו פרטים על יעדי התקיפה. לפי המרכז הסורי לזכויות אדם, שמושבו בבריטניה, בפעולה הותקפה עמדה צבאית של צבא אסד ושל חמושים איראנים. עוד נמסר כי באזור נשמעו פיצוצים חזקים. לא דווח על נפגעים.

לפני כשבועיים דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה, "סאנא", כי מערכות ההגנה האווירית במדינה הופעלו בתגובה לתקיפה ישראלית באזור העיר חמה. כעשרה ימים לפני כן האשימה סוריה את ישראל בתקיפה בשטחה. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה, כלי טיס של ישראל תקפו יעדים בערים אל-בוכמאל ודיר א־זור במזרח המדינה, קרוב לגבול עם עיראק. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה אז כי בתקיפה נהרגו 57 בני אדם. 

מוקדם יותר היום ירה ארגון חיזבאללה טיל נגד מטוסים משטח לבנון אל כלי טיס בלתי מאויש (כטב"מ) של חיל האוויר. מצה"ל נמסר כי הכלי לא נפגע והמשיך במשימתו. כלי טיס דומים נתקלים לעתים בניסיונות הפלה באמצעות נשק קל בגבול לבנון, אולם התקרית נחשבת לחריגה בשל הפעלת טיל קרקע־אוויר, ככל הנראה ממערכת מתוצרת רוסית, המסוגלת להגיע לטווח רחוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ