הגר שיזף
הגר שיזף

חיילים גירשו אתמול (שבת) ערבים אזרחי ישראל שערכו פיקניק סמוך לכפר ג'יביא בגדה המערבית, לאחר שמתנחלים ממאחז סמוך הזעיקו אותם למקום. בסרטונים שתעדו את התקרית נראו מתנחלים אומרים למשפחה ערבית עם תינוק להתפנות מהמקום - שהינו שטח ציבורי ואף לא נמצא בשטח שיפוט של אף התנחלות. כשבני המשפחה סירבו, אחד המתנחלים - שהיה חמוש ברובה - החל לקחת את חפציהם הפרטיים ושפך שתייה מהכוסות שלהם על מדורה שהדליקו במקום. בהמשך הסרטון אומר המתנחל למשפחה כי הם "לא ישראלים, הם ערבים" ו"אתם, עשינו לכם טובה שהשארנו אתכם". לאחר מכן, המתנחלים הזעיקו למקום חיילים.

בתיעוד של השיחה בין שני חיילים שהגיעו לשטח והמשפחה, אחד מהם אומר שאסור להם להיות במקום. "אני לא רוצה להפעיל יותר מדי כוח, אסור לכם להיות פה", אומר החייל. כשאם המשפחה שואלת, "לישראלי אסור להיות בהרי הכרמל?" החייל משיב: "אתם נמצאים בהרי הכרמל? אסור לכם להיות פה... לרדת, יאללה". 

סמוך למקום התקרית קיים מאחז המכונה "החווה של צבי", שבנוי בקצתו על אדמות מדינה ובקצתו על אדמות פרטיות. ביוני האחרון שני אחים ממחנה הפליטים ג'ילזון ערכו פיקניק עם משפחותיהם על אדמה שקנו בכפר ג'יבייא שליד ההתנחלות עטרת. כשיצאו ללקט צמחי תבלין הותקפו באלות על ידי שבעה מתנחלים שארבו להם בין העצים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה מוכר ומטופל על ידי המפקדים. התנהלות הלוחמים באירוע תתוחקר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ