היועמ"ש לגנץ: אין בסמכותך להוציא את גל"צ ממערכת הביטחון כשר בממשלת מעבר

בחודש שעבר החליט שר הביטחון להפריד את התחנה מהצבא, בהמלצת הרמטכ"ל. המשנה ליועמ"ש, מאיר לוין, הבהיר כי שר הביטחון בממשלה הבאה יוכל להחליט בנושא ללא מגבלות

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין גלי צה"ל ביפו, ב-2016
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מאיר לוין, קבע היום (שלישי) כי שר הביטחון בני גנץ אינו רשאי להוציא את גלי צה"ל ממערכת הביטחון, בשל מגבלות הריסון החלות על ממשלת מעבר. לפי חוות הדעת של לוין, שר הביטחון שימונה לממשלה הבאה יהיה רשאי להחליט בנושא ללא מגבלות.

בחודש שעבר החליט גנץ, בהמלצת הרמטכ"ל אביב כוכבי, להפריד את התחנה מצה"ל וממערכת הביטחון. ההחלטה התקבלה בעקבות דיונים שהתקיימו במערכת הביטחון, בסופם הומלץ להפריד בין שירותם של חיילי צה"ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת שעוסק בתכנים פוליטיים. גנץ נימק את ההחלטה כ"עניין ערכי ולא תקציבי". לדבריו, "קיום תחנה צבאית בצה"ל אינו סביר בעת הזו. לובשי מדים לא יעסקו בפוליטיקה בשום תפקיד, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת הסותר את ערכי צה"ל".

לוין קבע כי לנוכח תקופת הבחירות, לא ניתן יהיה לקבל כעת החלטה סופית בעניין עתידה של גל"צ, אך הבהיר כי עבודתה של ועדה שגנץ מינה על מנת לדון בנושא יכולה להימשך. הוועדה בוחנת חלופות אפשריות להוצאת התחנה הצבאית ממערכת הביטחון, ובכלל זה, סגירת התחנה או העברת פעילותה לתאגיד השידור הישראלי.

ביוני דרש כוכבי מגנץ לאזרח את גלי צה"ל או לסגור אותה, ברקע הסתייגות גוברת בצמרת הצבא מהפוליטיזציה שעוברת התחנה הצבאית, ובפרט בעבודת הפרשן הפוליטי שלה, יעקב ברדוגו. בחודש שעבר, 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ