כוכבי ביטל את עוצר היציאות בצה"ל לנוכח ירידה ברמת התחלואה

מספר החולים המשרתים בצה"ל ירד בשבועיים האחרונים מכ-3,100 לכ-1,700. 52% מהמשרתים מוגדרים כמחוסנים, וביחידות הלוחמות מתקרב שיעור ההתחסנות ל-90%

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוכבי לצד הנשיא ריבלין בטקס סיום של קורס טיס
יניב קובוביץ

הרמטכ"ל, אביב כוכבי, ביטל הערב (רביעי) את עוצר היציאות ביחידות הסגורות בצה"ל, למעט ביחידות המוגדרות "אדומות". זאת לנוכח ירידה ברמת התחלואה בקורונה בצבא והשיעור הגבוה של התחסנות ביחידות הסגורות. בהודעת דובר צה"ל נאמר: "הרמטכ"ל הדגיש כי לצד מגמת התחלואה בצה"ל שנמצאת בירידה משמעותית, משרתי צה"ל נדרשים להמשיך ולהקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות בכדי להמשיך ולשמור על כשירות צה"ל ובריאות המשרתים".

לפני שבועיים הטיל כוכבי עוצר יציאות על כל היחידות הסגורות בצה"ל בעקבות עלייה ברמת התחלואה בצבא, כפי שעשה גם בספטמבר האחרון. לפי החלטתו, העוצר לא חל על יחידות "ירוקות", שבהן לא התגלו חולים, ועל יחידות "מחוסנות", ששיעור המתחסנים בהן מגיע ל-85% או יותר. מאז ירד מספר החולים המשרתים בצה"ל מכ-3,100 ל-1,700. במקביל קיים הצבא מבצע חיסונים נרחב. לפי נתוניו, 52% מהמשרתים מוגדרים מחוסנים, כיוון שעבר שבוע מאז קיבלו את מנת החיסון השנייה. ביחידות הלוחמות מתקרב שיעור המתחסנים ל-90%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ