שבועיים לאחר השיחה עם ביידן, נתניהו שוחח גם עם סגניתו קמלה האריס

הארץ
סגנית הנשיא האריס בשיחה עם נתניהו, הלילה
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה (שישי) עם סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס, בפעם הראשונה מאז הושבעה לתפקידה. השניים מסרו כי שוחחו, בין היתר, על המאבק במגפת הקורונה, על איראן ועל היחסים בין ישראל לפלסטינים.

נתניהו אמר כי האריס "בירכה על הצלחת מבצע החיסונים בישראל", וכי בשיחה הם סיכמו על הקמת צוות משותף בין המדינות "להידוק שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח טכנולוגי במאבק בנגיף הקורונה, במים, אנרגיה ירוקה ותחומים נוספים". לדבריו, היא הביעה את התנגדות הממשל בוושינגטון להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירת חשד לפשעי מלחמה בגדה המערבית ובעזה. נתניהו הוסיף כי אמר לסגנית הנשיא: "נמשיך לחזק את שיתוף הפעולה המודיעיני וכראש ממשלת ישראל אני מחויב למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני המיועד להשמדתנו".

האריס כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי דנה עם נתניהו "על הקורונה, שיתוף הפעולה בנוגע לאיראן, מערכת היחסים החמה עם מדינות ערב, וקידום השלום והשגשוג לישראלים ולפלסטינים". 

לפני כשבועיים שוחח ראש הממשלה עם הנשיא ג'ו ביידן, כחודש לאחר שנכנס לבית הלבן. בלשכת ראש הממשלה הגדירו את השיחה עם הנשיא "ידידותית וחמה", וציינו כי היא ארכה יותר משעה. ב-2017 נפגש נתניהו בירושלים עם האריס, שביקרה אז בישראל כסנאטורית. 

תגובות