רקטה נפלה בשטח פתוח ליד באר שבע בזמן ביקור נתניהו בעיר, צה"ל תקף בתגובה

נתניהו בבת ים, היום

רקטה שנורתה מרצועת עזה נפלה הערב (שלישי) בשטח פתוח ליד באר שבע. שעות לאחר מכן חיל האוויר תקף בתגובה אתר לייצור אמצעי לחימה ועמדה צבאית של חמאס ברצועת עזה. לפי פעילי ליכוד מקומיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו היה בעיר בעת נפילת הרקטה, כחלק מסיור בחירות. בתחילה טענו בליכוד שנתניהו כבר עזב את באר שבע בזמן השיגור, ולאחר מכן הודיעו שהוא היה באותו הזמן ביציאה מהעיר.
שידור חי שערך נתניהו מבאר שבע בעמוד הפייסבוק שלו:

כשבוע לפני הבחירות בספטמבר 2019 נורו רקטות מעזה בעת נאום שנשא נתניהו בכנס באשדוד, והוא הורד בעקבות זאת מבמת האירוע. מערכת כיפת ברזל יירטה אותן. כמה חודשים לאחר מכן, בדצמבר 2019, הופעלה אזעקה באשקלון בזמן אירוע של נתניהו בעיר. צה"ל מסר אז כי מערכת כיפת ברזל יירטה שיגור אחד משטח רצועת עזה לישראל. נתניהו ואשתו שרה הורדו מהבמה ונלקחו למרחב מוגן, ובהמשך שב נתניהו לבמה ונאם.

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, מסר הערב כי עצר את פעילות התעמולה למען מפלגתו לצורך התייעצות עם בכירים במערכת הביטחון. יו"ר תקווה חדשה גדעון סער אמר בהתייחס לשיגור הרקטה כי "במערכת הבחירות של 2009 הבטיח נתניהו למוטט את שלטון חמאס בעזה. עכשיו הוא נתן לחמאס חיסונים אפילו בלי לעמוד על אות חיים מהאזרחים שלנו המוחזקים בשבי בעזה, ומבלי לקבל את גופות חללינו שנפלו בצוק איתן. פלא שהם עושים ממנו ומאיתנו צחוק?" יו"ר ימינה נפתלי בנט ניצל את ההזדמנות כדי לבקר גם הוא את יו"ר הליכוד, ואמר: "ביבי חלש מול חמאס. הלוואי שנתניהו היה נלחם בחמאס כמו שהוא נלחם בי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות