הירי לדרום חודש הבוקר: שתי רקטות נפלו בשטח פתוח, אחת יורטה

הלילה תקפו טנקים של צה"ל עמדות צבאיות של חמאס ברצועה, בתגובה על ירי שתי רקטות אמש לאזור אשקלון. המתפ"ש הודיע על סגירת מעבר ארז ומרחב הדיג ברצועה. הלימודים בעוטף עזה יתקיימו הבוקר כרגיל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבול רצועת עזה, הבוקר
גבול רצועת עזה, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

שלוש רקטות שוגרו הבוקר (שני) מרצועת עזה לשטח ישראל: שתיים נפלו בשטח פתוח ואחת יורטה במערכת כיפת ברזל. כמה שעות לפני כן תקפו טנקים של צה"ל עמדות צבאיות של חמאס ברצועה, בתגובה על ירי שתי רקטות אמש לאזור אשקלון. צה"ל מסר כי מהירי הלילי זוהו שני שיגורים כושלים שנפלו בשטח הרצועה. הלימודים בעוטף עזה יתקיימו הבוקר כרגיל.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן עליאן, הודיע הבוקר על סגירת מעבר ארז עד הודעה חדשה בעקבות ירי הרקטות והפרחת בלוני התבערה, למעט מקרים הומניטאריים וחריגים. אמש הודיע עליאן על סגירת מרחב הדיג ברצועה לנוכח ההסלמה. עליאן הוסיף כי ישראל רואה בחמאס אחראי לכל התקריות.

97 שרפות פרצו אתמול באזור הדרום, ו-39 מהן נגרמו מבלוני תבערה שהופרחו מעזה - כך הודיעה דוברות הכבאות. רוב השרפות היו בשדות קוצים, למעט שרפה בשמורת יער בארי שניזוקה קשות ובשלושה שדות חיטה. תנועת הרכבות בין אשקלון לנתיבות הופסקה אחר הצהריים בעקבות השריפות וחודשה לאחר מכן.

אופיר ליבשטיין, ראש מועצה האזורית שער הנגב, התייחס לריבוי השרפות בעוטף: "במהלך השבוע האחרון, אנו עדים לחזרתו של טרור בלוני התבערה והנפץ. מספר בלוני נפץ ותבערה נחתו בשטחי שער הנגב במהלך הימים האחרונים. רק בנס לא היו נפגעים בגוף. אתמול קיימתי הערכת מצב עם מפקד אוגדת עזה ושאר ראשי רשויות העוטף. בפגישה קיבלנו סקירה על האפשרויות להתפתחות בגזרה ועל המוכנות של צה"ל לכל תרחיש שיבוא".

עזרא ששון, מנהל מרחב נגב צפוני ברט"ג, התייחס גם הוא לשריפות כתוצאה מבלוני תבערה: "הנזק הוא נזק כבד, 5000 דונם של שמורה, שמכיל חי, צומח, נשרף כליל. לא היה לנו אירוע כזה, היום זה היה מכת תופת לרוחב כל הגזרה עם כמות בלונים מחרידה, כמעט 50 בלונים ששרפו את כל השטח. יחד עם זה מזג האויר, החום הכבד הקשה עלינו לכבות, למרות כל הגופים שפועלים ביחד. שרפה בכזו עוצמה, לא רק בשמורה, אלא בכלל, לא היתה".

בלילה שבין ראשון לשני נורתה רקטה נוספת מרצועת עזה לשטח ישראל ונפלה בשטח פתוח בעוטף. בתגובה על הירי תקף צה"ל לפנות בוקר עמדה צבאית של חמאס בדרום הרצועה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ