יהונתן ליס
יהונתן ליס

קבוצה של אנשי רוח פרסמה בסוף השבוע מכתב נגד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את מקורות המימון של ארגוני זכויות האדם בישראל, ואת הדה-לגיטימציה שעושים הארגונים לצה"ל. על המסמך שנשלח לכל חברי הכנסת חתמו, בין היתר, חתני פרס ישראל הפרופ' יהודה באואר, הפרופ חיים אדלר, מיכה אולמן, שולמית אלוני, דוד טרטקובר ורם לוי. לצדם חתמו גם הפרופ' חיים בן שחר, הצייר יאיר גרבוז, הפרופ' דוד הראל והסופרים רונית מטלון, סמי מיכאל, יהושע סובול, ספי רכלבסקי ויורם קניוק.

במסמך נכתב בין היתר "בשבוע שעבר הרימה הכנסת את ידה על הדמוקרטיה בישראל. בנימין נתניהו עודד את ההצעה וכפה משמעת סיעתית. אתו, כל אחד מ-41 חברי הכנסת שהצביעו למען הקמת ועדה פוליטית לציד ארגוני זכויות האדם - ייזכר כמי שניסה לרסק את שאריות הדמוקרטיה בישראל ולהשליט כאן משטר פשיסטי שיחריב את המדינה. חמור מכך, רק 17 ח"כים טרחו לנסות ולעצור את החורבן. כל אחת ואחד מחברי הכנסת שלא מצאו זמן להתנגד ליוזמה נושא באחריות אישית לאסון. דגל שחור מתנוסס עתה מעל לבית המחוקקים בישראל".

כמו כן הם מתריעים כי "ועדת החקירה הפשיסטית חייבת להיעצר. כל החקיקה האנטי-דמוקרטית עם 'חוקי הנאמנות' ו'חוק ועדות האפליה' חייבת להיות מוקפאת. הרוח הרעה של שלטון נתניהו חייבת לעבור מהעולם. כשהנבחרים פונים לחקור את האזרחים - מסתיימת הדמוקרטיה".

המכתב נחתם באזהרה "שאם תקום ועדת הציד - יאבד השלטון בישראל כל שארית של לגיטימיות. כל פעולותיו, כל חוקיו, כל דרישותיו מהאזרחים יהיו בלתי חוקיות בעליל. בכך תעורער מהיסוד חובת האזרחים בדמוקרטיה לכבד את החוקים. מי שלא יפעל עכשיו ידיו לא יינקו".

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ