נתניהו מעוניין בפשרה בעניין חקירת מימון הארגונים: לחקור גם את הימין

ראש הממשלה אמר בשיחות סגורות כי ועדת החקירה צריכה לבדוק את כל הארגונים הבלתי ממשלתיים שמקבלים מימון זר - אך טרם שוחח על כך עם ליברמן

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל להציע שינוי במנדט ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת מקור המימון של ארגוני השמאל. נתניהו אמר בימים האחרונים בשיחות סגורות כי הוא סבור שוועדה כזו צריכה לעסוק בכל הארגונים הבלתי ממשלתיים - מימין ומשמאל.

בנוסף, נתניהו סבור כי על הוועדה להתמקד אך ורק בארגונים שמקבלים מימון מגורמים פרטיים במדינות זרות או מממשלות זרות. נתניהו עדיין לא דן בנושא עם שר החוץ אביגדור ליברמן, שיזם את הקמת הוועדה.

באגודה לזכויות האזרח דחו את דבריו של ראש הממשלה. מנכ"ל האגודה, חגי אלעד, אמר כי "בדמוקרטיה, הכנסת אינה ממנה את עצמה לחקור ארגונים אזרחיים - לא משמאל ולא מימין. במקום להגן על ערכי יסוד, הצעת ראש הממשלה מרחיבה את הפגיעה בחופש ההתאגדות ובחופש הביטוי".

ההצעה להקים את ועדת החקירה, שאושרה בשבוע שעבר במליאת הכנסת, עוררה ביקורת חריפה. בין היתר מתנגדים להצעה בכירים בליכוד - השרים דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן, ויו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין. למעלה משישים מרצים בכירים למשפטים חתמו על עצומה נגד ההחלטה, והערב נערכה בתל אביב הפגנת מחאה בהשתתפות אלפי בני אדם תחת הכותרת: "הפגנה (כי עוד אפשר) למען הדמוקרטיה".

ההצעה המקורית אמורה כעת לעלות לדיון בוועדת הכנסת, שלה נתונים 30 יום כדי לכונן את הוועדה. ועדת הכנסת צפויה להכריע מי יעמוד בראשה ומה בדיוק יהיו הנושאים שייחקרו על ידה. הוועדה צפויה להכריע אם בראש ועדת החקירה תעמוד היוזמת ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), או יוזם הצעה דומה, ח"כ דני דנון (ליכוד), שהודיע הערב כי הוא מקבל את הצעת הפשרה של נתניהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ