ועדת הערר במחוז ירושלים הקפיאה את הריסת מלון שפרד

צו מניעה לעבודות בשייח ג'ראח

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

ועדת הערר לתכנון ובנייה במחוז ירושלים החליטה להקפיא את הבנייה במלון שפרד בשכונת שייח ג'ראח בירושלים. זאת, בעקבות טענות שלפיהן היתר הבנייה שניתן ליזמים מנוגד למשפט הבינלאומי האוסר הקמת התנחלויות בשטח כבוש.

הוועדה, בראשות עו"ד גלעד הס, הוציאה צו מניעה האוסר את העבודות במלון, עד לדיון שיתקיים בנושא ביום רביעי הקרוב - אז יוחלט אם להאריך את צו המניעה או לבטלו. לפני כשבוע החלו יזמי הפרויקט להרוס חלקים מהמלון.

יזם הפרויקט הוא מי שנחשב לפטרון הבנייה היהודית במזרח ירושלים, ארווין מוסקוביץ', המתכנן להקים במקום שני מבני מגורים שבהם כ-20 יחידות דיור המיועדות ליהודים. בסופו של דבר, השכונה עשויה להכיל כ-100 איש ותתחבר עם שכונת שמעון הצדיק הסמוכה.

עו"ד קייס נאסר העוסק בנושא תכנון ובנייה הוא שהוציא בקשה דחופה לסעד זמני לוועדת הערר, שבמסגרתה ביקש להוציא צו מניעה להפסקת העבודות. עו"ד נאסר טען בשם מרשו, בין היתר המועצה הדתית לענייני מוסלמים בארץ, כי היתר הבנייה שהונפק מנוגד למשפט הבינלאומי האוסר הקמת התנחלות בשטח כבוש, ולא ניתן להקים שכונה יהודית כזו בלב שכונה ערבית.

טענה נוספת שבה החזיק נאסר היא כי לא ניתן להרוס את המבנה כיוון שמדובר בבית המופתי חאג' אמין אל-חוסיני, לו חשיבות היסטורית ותרבותית שבגינה ראוי לשמור את המבנה. טיעונים נוספים שהעלה הם כי ההיתר הוצא ללא מסמך סביבתי, ללא בדיקת כל ההליכים ועל ידי החלטת ועדת הרישוי בלבד. "כל הקורא את תיק התיעוד רואה כי כל בקשת ההיתר היא למעשה לנקום במופתי בקברו", כתב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ