ראש השב"כ יובל דיסקין: עלייה במעורבות ערביי ישראל בטרור

בדיון בוועדת חוץ וביטחון אמר ראש השב"כ כי בשנה החולפת הוכפל מספר ערביי ישראל שנעצרו בשל מעורבות בטרור. במגזר היהודי נרשמו 409 אירועי הפרות סדר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש השב"כ יובל דיסקין אמר היום (שלישי) כי חלה עלייה במעורבותם של ערבים ישראלים וערביי מזרח ירושלים בפעילות טרור בשנה החולפת. במסגרת סקירה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אמר דיסקין כי בשנה החולפת הוכפל מספר ערביי ישראל שנעצרו בעקבות מעורבות בטרור: 46 ערבים ישראלים נעצרו ב-2010 לעומת 24 ב-2009.

"בהעדר טיפול מעמיק בבעיות האלימות ובאמצעי הלחימה הלא חוקיים במגזר הערבי, יש סיכוי להתרחבות תופעת אלימות במגזר על התפר בין הפלילי ללאומני", אמר ראש השב"כ. יש לציין כי בתי המשפט העירו לשב"כ שעליו לחדול מעיסוק בנושא מכירת הנשק לערביי ישראל, משום שמדובר בנושא פלילי ולא ביטחוני.

דיסקין אמר עוד כי היקף פעילות הטרור במזרח ירושלים ובעוטף ירושלים לא פחת בשנה החולפת, למרות ירידה כללית בהיקף פעילות הטרור השנה. אחת הסיבות המרכזיות לכך, לדבריו, היא החיכוך האלים המתמיד עם ההתיישבות היהודית בסילוואן.

הרשות הפלסטינית מנהלת מאבק נחוש נגד החמאס

כוחות הביטחון סיכלו בשנה החולפת 140 פיגועים ברצועת עזה, ובגדה היו שבעה סיכולים. במהלך השנה החולפת היו תשעה הרוגים מפעולות טרור לעומת 11 ב-2009. ב-2008 היו 36 הרוגים.

לדברי דיסקין, הרשות הפלסטינית מנהלת מאבק נחוש נגד החמאס. "אין כפל לשון ואין דו פרצופיות. מרגישים את עוצמתם של מנגנוני הביטחון בשטח", אמר ראש השב"כ. עם זאת, על פי הערכתו של דיסקין, החמאס ינסה להגביר את פעולות הטרור כלפי ישראל מאזור הגדה, בעיקר מתחומי העיר חברון. כל הארגונים הפלסטינים ינסו להוציא לפועל פיגועי חטיפה.

409 הפרות סדר במגזר היהודי

במגזר היהודי הציג דיסקין נתונים ולפיהם השב"כ טיפל ב-409 אירועים של הפרות סדר מול כוחות הביטחון או האוכלוסייה הפלסטינית. מדובר בעיקר ביידוי אבנים, הבערת צמיגים, תקיפה, ריסוס כתובות והשחתה. 108 מתוכם כלפי כוחות הביטחון ו-16 במסגרת אירועי "תג מחיר" של פעילי הגבעות במהלכם הוצתו כלי רכב, בתים ומסגדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ